3 marca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Adam Kszczot halowym mistrzem Europy!


Adam Kszczot wywalczył złoty medal Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 800 m. Reprezentant Polski potwierdził swoją wysoką dyspozycję w tym sezonie i obronił tytuł wywalczony przed dwoma laty w Paryżu. Był to pierwszy medal Kszczota uzyskany na międzynarodowej arenie po ubiegłorocznej zmianie trenera. 

Przed rozpoczęciem mistrzostw w Göteborgu wielu ekspertów wymieniało Adama Kszczota w gronie głównych faworytów do zwycięstwa. Jak widać niebezpodstawnie. Kszczot potwierdził, że jest obecnie jednym z najlepszych średniodystansowców nie tylko w Europie, ale i na świecie.

adam_kszczot.jpg

Bieg rozgrywany był w spokojnym tempie. Kszczot, podobnie jak zrobił to w biegu półfinałowym, po starcie uplasował się na ostatniej pozycji. Z szóstego miejsca kontrolował przebieg wydarzeń aż do 400 m. Na trzecim okrążeniu przesunął się do przodu, a decydujący atak rozpoczął tuż przed startem ostatniego okrążenia. Wówczas wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Niezagrożony minął metę jako pierwszy i po raz drugi w karierze sięgnął po złoty medal Halowych Mistrzostw Europy.

800 m mężczyzn

1. Adam Kszczot (Polska) – 1:48.69
2. Kevin Lopez (Hiszpania) – 1:49.31
3. Mukhtar Mohammed (Wielka Brytania) – 1:49.60
4. Anis Ananenka (Białoruś) – 1:49.61
5. Taras Bybyk (Ukraina) – 1:50.38
6. Luis Alberto Marco (Hiszpania) – 1:51.69

Miejmy nadzieję, że medal Kszczota to nie ostatni, z które mogliśmy się dziś cieszyć. Popołudniu swoje szanse na odniesienie sukcesu będą mieli Marcin Lewandowski i Bartosz Nowicki startujący w finale na 1500 m oraz nasza męska sztafeta 4x 400 m. Zachęcamy do śledzenia nasze relacji na żywo: Halowe Mistrzostwa Europy "na żywo".