21 września 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

9000 zapisanych uczestników na 9 dni przed startem


Do 34. Maratonu Warszawskiego pozostało już tylko 9 dni. Dziś ostatni dzień niższej opłaty startowej. Od jutra za prawo startu w Warszawie trzeba będzie zapłacić 200 zł. Zachęcamy do dołączenia do ponad 9000 biegaczy z całego świata i pokonania Maratonu Warszawskiego przy wsparciu wielu kibiców, dla których organizatorzy także przygotowali kilka atrakcji.

Wzrost opłaty startowej

Przypominamy, że jeszcze tylko dziś (21.09.) opłata startowa za udział w 34. Maratonie Warszawski wynosi 150 zł (informacje o opłatach).

Wpisowe płatne po 21 września będzie wynosić 200 zł. Do udziału w biegu zapisało się już ponad 9 000 osób z 61 krajów. Zostało nadanych blisko 7 500 numerów startowych. Po raz pierwszy w historii biegów maratońskich w Polsce na listę startową wpisało się ponad 1 000 kobiet. Po raz pierwszy w historii maratonu w Polsce może zabraknąć numerów startowych dla wszystkich chętnych…

761 1375052754

Kibice na trasie

Na trasie 34. Maratonu Warszawskiego przez dużą część dystansu będą mogli towarzyszyć Ci Twoi kibice. Jak to możliwe? W drugiej połowie maratonu znakomita część trasy wiedzie wzdłuż linii metra i torów tramwajowych. Aby towarzyszyć swojemu faworytowi, wystarczy dostać się do metra, wysiąść na kolejnej stacji, wyjść na powierzchnię, przybić piątkę, a następnie ponownie zejść do metra i przejechać na kolejną stację. Więcej porad dla kibiców dotyczących przemieszczania wzdłuż trasy maratonu znajdziecie na stronie internetowej www.maratonwarszawski.com w zakładce "Dla kibiców".


Audioprzewodnik po trasie

logo_jiwok.jpgPo raz pierwszy w Polsce! Indywidualny trener i przewodnik podczas maratonu. Wyobraź sobie start w Maratonie Warszawskim przy wsparciu indywidualnego trenera i przewodnika w jednej postaci… Firma Jiwok, oferująca indywidualne treningi na mp3, przygotowała wyjątkowy przewodnik po trasie 34. Maratonu Warszawskiego w wersji audio. Program poprowadzi Cię przez całą trasę, opowie o zbliżających się punktach odżywiania, mijanych miejscach i przebytych kilometrach. Usłyszysz też porady dotyczące biegu, tak byś osiągnął zamierzony czas. A to wszystko przy dźwiękach odpowiednio dobranej muzyki. Przewodnik możesz pobrać ze strony: www.jiwok.pl/maratonwarszawski.

Badania funkcji serca

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN przeprowadza badania dotyczące zjawiska przejściowego pogorszenia funkcji serca po długotrwałym intensywnym wysiłku fizycznym. Jest to podstawowa komponenta zespołu przetrenowania. Do udziału w badaniu Instytut zaprasza zdrowych mężczyzn w wieku 25-40 lat, biorących udział w 34. Maratonie Warszawskim. Badanie będzie polegało na 3-krotnym badaniu echokardiograficznym serca oraz 3-krotnym pobraniu próbek krwi – ok 20 ml (przed biegiem, bezpośrednio po biegu oraz 1,5 godz. po zakończeniu biegu). Podczas kwalifikacji do badań będzie wykonywana próba wysiłkowa na bieżni elektrycznej z oznaczaniem maksymalnego pobierania tlenu (VO2max) oraz progu mleczanowego. Wyniki badań zostaną udostępnione ich uczestnikom. Możliwa jest także bezpłatna konsultacja i wskazówki treningowe. Więcej informacji udziela Monika Buraczewska:  696 564 283, mburaczewska@cmdik.pan.pl.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl