20 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

9. PKO Poznań Półmaraton z rekordową liczbą zawodników


Za nami największa impreza biegowa w stolicy Wielkopolski. Na metę niedzielnego 9. PKO Poznań Półmaratonu dotarło ponad 11 tysięcy zawodników, o 3 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Zawodnicy wzięli też licznie udział w akcji charytatywnej towarzyszącej wydarzeniu. Dzięki ich zaangażowaniu 5-letni Kuba z Poznania otrzyma darowiznę na operację wady serca.
9. PKO Poznań Półmaraton wystartował w niedzielę 17 kwietnia o godz. 9.00. z ulicy Grunwaldzkiej. Uczestnicy pobiegli w tym roku nową, szerszą trasą. Na metę na Międzynarodowych Targach Poznańskich dotarło aż 11 351 zawodników. W 2015 r. było ich 8042. Zwycięzcą półmaratonu został Daniel Muteti z czasem 01:03:43. Najlepszą kobietą była Teresa Flavious Kwamboka uzyskując czas 01:14:31. Na podium znalazły się dwie Polki – kolejno na 2. i 3. miejscu Marta Krawczyńska i Olga Ochal. Najszybszym Polakiem okazał się Paweł Ochal, zwycięzca zeszłorocznego półmaratonu.
Serdecznie gratulujemy biegaczom, którzy podjęli wyzwanie i stanęli tak licznie na starcie biegu! Dziękujemy sponsorom, partnerom za wkład i zaangażowanie. Wolontariuszom i zespołom muzycznym za niezastąpioną pomoc i dodawanie wiary w ukończenie biegu zawodnikom, patronom medialnym za promocję poznańskiego półmaratonu, wiernym kibicom za nieprzerwany doping na ulicach naszego miasta – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 9. PKO Poznań Półmaratonu.
Sponsorem tytularnym wydarzenia był PKO Bank Polski. Bank od 2013 r. realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Już teraz zaprasza także na jesienny 17. PKO Poznań Maraton.
Mimo niesprzyjającej pogody, na starcie 9. PKO Poznań Półmaratonu stawiła się rekordowa liczba uczestników, wśród nich również pracownicy PKO Banku Polskiego. Byliśmy pod wrażeniem nie tylko liczby biegaczy, ale także kibiców, którzy towarzyszyli nam na trasie – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu. – Zachęcam do udziału w kolejnej imprezie biegowej w stolicy Wielkopolski. 9 października spotykamy się na starcie 17. PKO Poznań Maratonu – dodaje Tomasz Frąckowiak.
Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział w 9. PKO Poznań Półmaratonie można było pomóc 5-letniemu Kubie z Poznania, który urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. Przeszedł już dwie operacje, a obecnie niezbędna jest kolejna, na którą gromadzone są środki. Kuba jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zaangażowanie 2211 zawodników, którzy przypięli do koszulki kartkę „biegnę dla Kuby” i dotarli z nią do mety, zostało przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca.
Od 2013 r. odbyło się 161 akcji charytatywnych „biegnę dla…”, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 169 beneficjentów kwotą ponad 2,3 mln zł. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

Możliwość komentowania została wyłączona.