1 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

61 lekkoatletów poleci na 22. Mistrzostwa Europy w Zurychu


Trzeci największy zespół w historii będzie reprezentował Polskę na 22. Mistrzostwach Europy, które już 12 sierpnia rozpoczną się w Zurychu. W gronie powołanych znalazło się aż 36 biegaczy.

800m
Aż trzech zawodników wystąpi w biegu na 800 m – Adam Kszczot,
Artur Kuciapski i Marcin Lewandowski

Liczę, że nasi zawodnicy przywiozą z Zurychu 10 medali. – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha.

My liczymy, że w gronie medalistów znajdzie się kilku biegaczu. Na kogo liczymy najbardziej? Oczywiście naszymi głównymi faworytami będą 800-metrowcy – Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Poza nimi wysokie pozycję mogą zająć przede wszystkim Karol i Krystian Zalewscy, Jakub Krzewina, Henryk Szost i obie sztafety 4x 400 m.

Poniżej prezentujemy pełny skład Reprezentacji Polski na 22. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce (Zurych, 12-17 sierpnia 2014):

Kobiety
400 m, sztafeta 4x 400 m – Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)
400 m, sztafeta 4x 400 m – Justyna Święty (AZS-AWF Katowice)
400 m, sztafeta 4x 400 m – Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań)
800 m, 1500 m – Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)
800 m – Joanna Jóźwik (AZS-AWF Warszawa)
1500 m, 3000 m – Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście)
10000 m – Karolina Jarzyńska (MKL Toruń)
100 m ppł. – Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz)
400 m ppł. – Joanna Linkiewicz (KS AZS AWF Wrocław)
3000 m pprz. – Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)
Chód 20 km – Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec)
Chód 20 km – Agnieszka Dygacz (AZS-AWF Katowice)
Trójskok – Anna Jagaciak-Michalska (MKS Juvenia Puszczykowo)
Wzwyż – Justyna Kasprzycka (KS AZS AWF Wrocław)
Wzwyż – Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)
Młot – Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)
Młot – Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)
7-bój – Karolina Tymińska (SKLA Sopot)
4x 400 m – Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)
4x 400 m – Agata Bednarek (AZS Łódź)
Mężczyźni
100 m, 4x 100 m – Robert Kubaczyk (OŚ AZS Poznań)
200 m, 4x 100 m – Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn)
400 m, 4x 400 m – Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)
400 m, 4x 400 m – Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław)
400 m, 4x 400 m – Rafał Omelko (KS AZS AWF Wrocław)
800 m – Adam Kszczot (RKS Łódź)
800 m – Artur Kuciapski (AZS-AWF Warszawa)
800 m, 1500 m – Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
110 m ppł. – Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
110 m ppł. – Artur Noga (KS AZS AWF Kraków)
400 m ppł., 4x 400 m – Patryk Dobek (SKLA Sopot)
3000 m pprz. – Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)
3000 m pprz. – Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)
maraton – Błażej Brzeziński (WKS Śląsk Wrocław)
maraton – Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek)
maraton – Yared Shegumo (AZS-AWF Warszawa)
maraton – Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań)
Chód 20 km – Rafał Fedaczyński (AZS-AWF Katowice)
Chód 50 km – Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec)
Chód 50 km – Łukasz Nowak (OŚ  AZS Poznań)
Chód 50 km – Grzegorz Sudoł (KS AZS AWF Kraków)
W dal – Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce)
W dal – Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki)
Wzwyż – Wojciech Theiner (AZS-AWF Katowice)
Tyczka – Piotr Lisek (OSOT Szczecin)
Tyczka – Robert Sobera (KS AZS AWF Wrocław)
Tyczka – Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Kula – Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)
Kula – Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)
Dysk – Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)
Dysk – Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)
Młot – Paweł Fajdek (KS Agros Zamość)
Młot – Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań)
Oszczep – Łukasz Grzeszczuk (RKS Skra Warszawa)
4x 100 m – Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok)
4x 100 m – Dariusz Kuć (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
4x 100 m – Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań)
4x 100 m – Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań)
4x 400 m – Andrzej Jaros (KS Agros Zamość)
4x 400 m – Kacper Kozłowski (KS AZS UWM Olsztyn)
4x 400 m – Michał Pietrzak (AZS-AWF Katowice)

Więcej biało-czerwonych o medale czempionatu Starego Kontynentu walczyło jedynie 4 lata temu w Barcelonie (71 osób) oraz w 1971 roku w Helsinkach (65 zawodników).