philips
 
22 lutego 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

53. Halowe Mistrzostwa Polski


Przez dwa dni spalska hala była obiektem zmagań polskich lekkoatletów rywalizujących w 53. Halowych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy poza medalami walczyli także o prawo startu w halowych mistrzostwach Europy, które na początku marca odbędą się w Turynie.
W gronie biegaczy, którym udało się podczas mistrzostw zakwalifikować na halowe mistrzostwa starego kontynentu zaleźli się Jacek Roszko (6.64), Jan Ciepiela (400 m – 46.82) i Piotr Klimczak (400 m – 47.07). Mistrzostwa nie były jednak ostatnią szansą na uzyskanie wskaźników PZLA, termin uzyskiwania minimów został bowiem przedłużony do 28 lutego. Na chwilę obecną skład reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa Europy, zaprezentowany na konferencji prasowej w Spale prezentuje się następująco:

Kobiety
Sylwia Ejdys (1500 m, 3000 m)
Lidia Chojecka (1500 m, 3000 m)
Kamila Stepaniuk (skok wzwyż)
Anna Rogowska (skok o tyczce)
Joanna Piwowarska (skok o tyczce)
Joanna Skibińska (skok w dal, trójskok)
Karolina Tymińska (pięciobój)
Kamila Chudzik (pięciobój)

Mężczyźni
Dariusz Kuć (60 m)
Jacek Roszko (60 m)
Jan Ciepiela (400 m, sztafeta 4x 400 m)
Piotr Klimczak (400 m, sztafeta 4x 400 m)
Marcin Sobiech (sztafeta 4x 400 m)
Jarosław Wasiak (sztafeta 4x 400 m)
Marcin Marciniszyn (sztafeta 4x 400 m)
Rafał Wieruszewski (sztafeta 4x 400 m)
Paweł Czapiewski (800 m)
Adam Kszczot (800 m)
Marcin Lewandowski (800 m)
Sylwester Bednarek (skok wzwyż)
Łukasz Michalski (skok o tyczce)
Marcin Starzak (skok w dal)

Medaliści 53. Halowych Mistrzostw Polski:

60 m kobiet
1. Iwona Ziółkowska (AZS Poznań) – 7.34
2. Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) – 7.40
3. Iwona Brzezińska (KS Warszawianka Warszawa) – 7.40

60 m mężczyzn
1. Dariusz Kuć (AZS-AWF Kraków) – 6.63
2. Jacek Roszko (KS Podlasie Białystok) – 6.64
3. Marcin Nowak (AZS-AWF Kraków) – 6.72

200 m kobiet
1. Marta Jeschke (SKLA Sopot) – 23.71
2. Iwona Ziółkowska (AZS Poznań) – 23.80
3. Ewelina Klocek (WKS Śląsk Wrocław) – 23.86

200 m mężczyzn
1. Marcin Jędrusiński (WKS Śląsk Wrocław) – 21.32
2. Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań) – 21.45
3. Robert Kubaczyk (AZS Poznań) – 21.46

400 m kobiet
1. Anna Kiełbasińska (AZS-AWF Warszawa) – 54.16 rekord Polski juniorek
2. Agnieszka Karpiesiuk (AZS-AWF Gdańsk) – 54.42
3. Jolanta Wójcik (ULKS Technik Trzcinica) – 55.50

400 m mężczyzn
1. Jan Ciepiela (AZS-AWF Kraków) – 46.82
2. Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław) – 47.07
3. Marcin Sobiech (MKS Polonia Warszawa) – 47.33

800 m kobiet
1. Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) – 2:03.85
2. Agnieszka Leszczyńska (KB Sporting Międzyzdroje) – 2:05.52
3. Lidia Chojecka (KS Warszawianka Warszawa) – 2:07.78

800 m mężczyzn
1. Adam Kszczot (RKS Łódź) – 1:53.24
2. Paweł Czapiewski (LKS Lubusz Słubice) – 1:54.08
3. Sebastian Papuga (AZS-AWF Gorzów) – 1:54.65

1500 m kobiet
1. Lidia Chojecka (KS Warszawianka Warszawa) – 4:29.54
2. Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) – 4:30.97
3. Monika Wiśniowska (WLKS Siedlce Iganie Nowe) 4:32.66

1500 m mężczyzn
1. Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa) – 3:47.68
2. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) 3:49.03
3. Kamil Murzyn (KS Cracovia Kraków) – 3:50.10

3000 m kobiet
1. Monika Wiśniowska (WLKS Siedlce Iganie Nowe) – 9:41.55
2. Agnieszka Ciołek (AZS-AWF Wrocław) – 9:41.60
3. Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – 10:10.77

3000 m mężczyzn
1. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) – 8:08.67
2. Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) – 8:11.27
3. Kamil Murzyn (KS Cracovia Kraków) – 8:21.98

60 m pł. kobiet
1. Joanna Kocielnik (KS Orzeł Warszawa) – 8.26
2. Kaja Tokarska (AZS-AWF Warszawa) – 8.45
3. Marta Chrust-Rożej (AZS-AWF Wrocław) – 8.46

60 m pł. mężczyzn
1. Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz ) – 7.81
2. Mariusz Kubaszewski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) – 7.85
3. Maciej Wojtkowski (AZS-AWF Warszawa) – 8.03

Pełne wyniki: www.forsport.info.