20 września 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

5 dni do 33. Maratonu Warszawskiego


4 dni i kilkanaście godzin – tyle pokazuje zegar odliczający czas do rozpoczęcia 33. Maratonu Warszawskiego. Emocje? Na pewno. Tym bardziej, że trwa już montaż infrastruktury biura zawodów w Centrum Olimpijskim. Od czwartku jego zadaniem będzie obsłużyć około 5 i pół tysięcy zawodników. Na liście startowej jest już bowiem niemal 5500 maratończyków (z czego blisko 4500 z nadanymi numerami startowymi) oraz blisko 1000 uczestników Biegu Olimpijskiego. Przypominamy, że na stronie internetowej imprezy dostępny jest folder informacyjny maratonu i Biegu Olimpijskiego – prosimy o zapoznanie się z nim – najlepiej jeszcze dziś.

Newsy

Program imprezy

Przypominamy raz jeszcze: biuro zawodów będzie czynne w Centrum Olimpijskim w czwartek i piątek w godz. 16-20 oraz w sobotę w godz. 10-20. Co, poza odbiorem numeru startowego, można w nim robić? Najatrakcyjniej przedstawia się sobota. Tego dnia zapraszamy na dwa seanse filmowe (godz. 12:00 i 17:00) oraz na wycieczki po Muzeum Sportu i Turystyki (11:00, 14:00 i 16:00). Wejściówki na te wydarzenia będzie można odebrać na podstawie numeru startowego w punkcie informacyjnym. O 14:00 i 15:00 odbędą się dwa spotkania z polskimi medalistami olimpijskimi, a o 17:00 będzie można porozmawiać z uczestnikami walki o zwycięstwo w 33. Maratonie Warszawskim – czyli z czołówką polskiego maratonu.

więcej

Szanse Polaków na wygraną

W tym roku dodatkowa nagroda – samochód Volvo XC60 – przypadnie temu zawodnikowi lub zawodniczce, która jako pierwsza dotrze do mety i uzyska wynik lepszy od dotychczasowego rekordu Polski. Jak ocenia szanse Polaków w walce o wygraną aktualny rekordzista Polski w maratonie – Grzegorz Gajdus? „Błażej Brzeziński to najmłodszy z czwórki polskich zawodników, ale już osiąga przyzwoite wyniki. – mówi Gajdus. – Wiosną, w drugim starcie, uzyskał wynik 2:14 i myślę, że w Warszawie pobiegnie nie gorzej. Trzeba pamiętać, że Błażej zaczął służbę wojskową, na pierwszy trening wstaje o 4 rano i już za to trzeba go szanować.” A co Grzegorz Gajdus sądzi o szansach Marcina Chabowskiego? „Marcin to zawodnik piekielnie ambitny, solidny i wykonał przed tym maratonem ciężką pracę. Chce pobiec 2:10 i stać go na to, ale wiem też, że to nie takie proste. Jako trener uważam, że brakuje mu jeszcze jednego w pełni przepracowanego sezonu do biegania na tym poziomie, jak i pewnego biegowego luzu i swobody. Marcin biega trochę za agresywnie, co jest wynikiem jego dużej ambicji, a maraton lubi lekkość. Ale oczywiście będę trzymał za niego kciuki.” O tym, co rekordzista Polski w maratonie sądzi o szansach Michała Kaczmarka i Artura Kozłowskiego – w jutrzejszym newsletterze.

Oprawa muzyczna maratonu

Dodatkowe atrakcje zapewni też scena i jej opiekun muzyczny – Radio Eska. Didżejem będzie bowiem Paweł Pawelec, który od lat przyciąga do radioodbiorników słuchaczy. Energetyczna muzyka, zabawa i dobry humor – wszystko to zapewni w niedzielę Radio Eska i jej charyzmatyczny dziennikarz. Muzyki nie zabraknie też na trasie. Rzut oka na mapę biegu pozwoli na szybkie sprawdzenie miejsc, w którym zagrają bębniarze z Klick&Drum, Drum Power Band i Pogotowia Energetycznego. Na trasie głośnym dopingiem wspierać będą Was również reprezentacje organizacji dobroczynnych – Funacji Synapsis, Fundacji „Dzieciom zdążyć z pomocą”, Fundacji „10 kwietnia” i Fundacji „Z uśmiechem przez życie”!

więcej

Dolina Zillertal

Maraton Warszawski to wydarzenie międzynarodowe nie tylko dlatego, że wystartują w nim zawodnicy z niemal 50 krajów świata. Świat będzie również fizycznie obecny w miasteczku maratońskim. Austriacka dolina Zillertal przygotowała specjalne stoisko, na którym zaprezentuje swoją turystyczną ofertę. Konkursy z nagrodami, materiały informacyjne, a nawet możliwość zarezerwowania konkretnego miejsca noclegowego.

więcej 

Możliwość komentowania została wyłączona.