30 lipca 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

47 dni do startu Ultramaratonu Nadbużańskiego.


nadbuzanski1

Jeszcze 47 dni do startu pierwszej edycji Ultramaratonu Nadbużańskiego (UMN). Do wyboru są trzy dystanse: Szmergiel (50km), Chazior (30km) i Szpurt (15km) . Wszystkie biegi mają wspólny start i metę w Mielniku nad samym brzegiem rzeki Bug.

UMN to malownicze wschodnie rubieże Polski, dziko meandrujący Bug, rozległe lasy, liczne pagórki i wzniesienia okraszone niezwykłym kolorytem smaków, tradycji, unikalnej sztuki i kultury. To wizytówka Podlasia. Start 15 września 2018 roku.

Prawdziwy ultra trail to liczący nieco ponad  50 km Szmergiel. Całkowite wzniesienie terenu wynosi 521 m, trasa jest bardzo urozmaicona i w większości miękka. Biegniemy wzdłuż rzeki, łąką, leśnym duktem, pokonujemy górki i wąwozy. Na trasie znajdować się będą 3 punkty odżywcze i kontrolne. Start biegu o godz. 9:00 rano, limit czasu – 9 godzin.

tabelka szmergiel

Drugi bieg to około 30-kilometrowy Chazior, trasa w dużej mierze pokrywa się ze Szmerglem. Całkowite wzniesienie terenu – 297 m, start o godz. 10:00, ostatni zawodnik może przekroczyć metę najpóźniej o 16:00.

tabelka chazior

Najkrótszy Szpurt liczy sobie ok. 15 km, to zdecydowanie najszybszy bieg, dobry dystans zwłaszcza dla początkujących ultrasów. Start biegu o godz. 10:30, limit czasu – 3 godziny.

tabelka szpurt

Łączny limit uczestników na wszystkie dystanse wynosi 700 osób. Organizatorzy nie przewidują losowania pakietów, zatem kto pierwszy, ten lepszy.

W pakiecie startowym czekają m. in. wysokiej klasy rękawki biegowe z limitowanej kolekcji Ultramaratonu Nadbużańskiego marki Attiq. Dodatkowo podczas rejestracji można wybrać opcję zakupu bokserki UMN również od Attiq.

Ultramaraton Nadbużański zachęca nie tylko malowniczymi trasami, podlaską kuchnią i gościnnością.

Po biegu w sobotni wieczór w amfiteatrze nad Bugiem odbędzie się koncert rockowy i impreza dla wszystkich uczestników i kibiców. W niedzielę planowana jest też zorganizowana atrakcja – spływ kajakowy i wspólne zwiedzanie. Dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu i spędzić na Podlasiu cały weekend.

ZAPISY>>>

umnzapisy1

Możliwość komentowania została wyłączona.