8 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

3:35.07 Krzysztofa Żebrowskiego w Rieti

Bardzo dobry wynik uzyskał podczas niedzielnego mityngu w Rieti Krzysztof Żebrowski. Mistrz Polski w biegu na 1500 m na swoim koronnym dystansie osiągnął czas 3:35.07. To drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. We Włoszech dobry start zaliczyły również Anna Rostkowska i Renata Pliś (obie na 800 m).

IMG 4166

Bieg na 1500 m z udziałem Polaka był jednym z najszybszych w tym roku na świecie. Zwycięzca – Silas Kiplagat – wynikiem 3:30.13 awansował na czwarte miejsce tegorocznych tabel. Dobry rezultat uzyskał także drugi na mecie – Johan Cronje. Reprezentant RPA, duża niespodzianka ostatnich MŚ (wywalczył na nich brązowy medal na 1500 m), wynikiem 3:31.93 ustanowił nowy rekord swojego kraju.

Żebrowski zajął siódme miejsce z czasem 3:35.07. W Polsce szybciej biegał jedynie Artur Ostrowski, do którego od dwóch lat należy rekord Polski – 3:34.45.

Poprzedni rekord życiowy Krzysztofa Żebrowskiego został ustanowiony 13 czerwca tego roku w hiszpańskiej Huelvie i wynosił 3:37.09.

13. Leonel Manzano (USA) – 3:48.83

Podczas mityngu w Rieti dobrze spisały się także Anna Rostkowska i Renata Pliś, które w biegu na 800 m ustanowiły nowe rekordy sezonu – odpowiednio 2:01.34 i 2:01.48.

W tej samej konkurencji świetnie zaprezentowała się wracająca do formy Caster Semenya. Mistrzyni Świata z 2009 roku ze względu na kontuzję nie zdołała uzyskać minimum uprawniające ją do startu w Moskwie. W Rieti udowodniła jednak, że wciąż jest bardzo mocna i będzie się liczyć w rywalizacji z najlepszymi biegaczkami w kolejnych sezonach.

IMG 6158

W Rieti wystartowała również Patrycja Wyciszkiewicz. Polka na tym samym stadionie blisko dwa miesiące temu wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy Juniorek w biegu na 400 m uzyskując wówczas wynik 51.56. Dziś w rywalizacji z seniorkami zajęła piąte miejsce z rezultatem 52.86.