1MILA 3
28 lutego 2020 Redakcja Bieganie.pl Sport

1MILA już w 3 miastach! Polacy pokochali bieganie na bieżni


Ruszyły zapisy na 1MILĘ! W tym roku odbędą się aż trzy edycje – w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. To jedyna impreza dla amatorów, gdzie można poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. W tym sezonie, poza biegami na 1 milę, sztafetami 4x400m i biegami dla dzieci, będzie też można wziąć udział w wyjątkowej, rodzinnej konkurencji – Sztafetach Rodzinnych.

1MILA rośnie w siłę i przekonuje do biegania na bieżni kolejne rzesze amatorów. W tym roku będą aż trzy odsłony 1MILI: 24 maja na stadionie AWF Kraków (Amatorskie Mistrzostwa Krakowa w biegu na milę), 7 czerwca na AWF Warszawa (Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę) oraz 20 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu (Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę). Z dystansem 1609,34 m zmagać się będą wyłącznie amatorzy. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w Sztafetach 4x400m, w nowej konkurencji Sztafetach Rodzinnych (300m+100m), a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m), będących częścią międzynarodowego programu Kinder Joy of moving.

1MILA 4
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, www.1mila.pl; www.sportografia.pl; www.aktywer.pl

– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie! – mówi ambasador 1MILI Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m i rekordzista Polski w biegu na milę. Każdy może się tu poczuć jak zawodowiec. Każdy dostaje imienny numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, do tego jest profesjonalny pomiar czasu, profesjonalny komentarz sportowy, a na mecie wyjątkowy medal.

– Rozwijamy się! W tym roku dokładamy kolejne rozbiegane miasto – Kraków i nową, wyjątkową konkurencję, Sztafety Rodzinne – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI. – Cały czas wypełniamy naszą misję „odczarowywania” bieżni, wciąż jeszcze kojarzonej ze startami dla zawodowych biegaczy. My robimy profesjonalne zawody dla każdego! Warto przyjść i poczuć te emocje. Ukuliśmy hasło: 1MILA to MITYNG LEKKI I ATLETYCZNY. Jest „lekko”, bo są biegi dla dzieci, jest mnóstwo atrakcji w strefie expo, jest niosący doping kibiców, ale ostra sportowa rywalizacja sprawia, że jest też „atletycznie”! Każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje Smokowski. – A żeby tą wyjątkową energię przekuć w coś jeszcze lepszego, uruchomiliśmy program charytatywny „BIEGAĆ KAŻDY POMOŻE!”. Wybierając wirtualny team jednego z naszych Ambasadorów, automatycznie wspiera się wskazany cel charytatywny.

1MILA 6
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, www.1mila.pl; www.sportografia.pl; www.aktywer.pl

Organizatorzy przygotowują też masę dodatkowych atrakcji dla biegaczy i kibiców. Obok stadionu stanie strefa expo, w której będzie można odwiedzić liczne stoiska wystawców, pobawić się w sportowym miasteczku Kinder Joy of moving. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami – fizjoterapeutami, dietetykami, psychologami sportu, trenerami czy byłymi sportowcami. Panele edukacyjne będą poprzeplatane konkursami z nagrodami.

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl


1MILA to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W tym roku impreza ma trzy odsłony – w Krakowie (24 maja), w Warszawie (7 czerwca) i w Poznaniu (20 września). Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder Joy of moving Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m), Sztafety 4x400m oraz Sztafety Rodzinne (300m+100m). Ambasadorami imprezy są wybitni lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejszy w Polsce bloger biegowy, Bartosz Olszewski.

1MILĘ wspierają Kinder Joy of moving, Garmin Polska oraz Oshee. Partnerami medialnymi imprezy są TVP Sport, Onet, Przegląd Sportowy oraz Runner’s World Polska. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wspierany przez Miasto Poznań, Miasto Stołeczne Warszawa i Gminę Bielany.

Więcej informacji na www.1mila.pl. Śledźcie też na Facebooku oraz Instagramie!

1MILA 3miasta

Możliwość komentowania została wyłączona.