5 października 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

18-ste urodziny PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza już za 9 dni!


Billboardy, plakaty, spoty reklamowe w radiu i telewizji wszem i wobec ogłaszają, że wkrótce w Stolicy Wielkopolski wielkie święto biegania! Formę szlifują zawodnicy, ostanie elementy dopinają Organizatorzy. Już wkrótce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstanie miasteczko maratońskie, a w nim wiele atrakcji dla zawodników i ich rodzin.  

Zaproszenie na 18-ste urodziny Maratonu przyjęło ponad 7200 zawodników z 27 państw.

Wśród nich, faworyci biegu m.in.: Emil Dobrowolski (zwycięzca Poznań Maratonu z 2015), Valdas Dopolskas z Litwy, Mykola Lukhymchuk z Ukrainy oraz Boniface Nduva z Kenii. Wśród Pań m.in: legitymująca się lepszym od rekordu trasy poznańskiego biegu wynikiem 2:31’17 Japonka Haruna Takada, Polki: Arleta Meloch, Izabela Parszczyńska, Aleksandra Lisowska oraz złota medalistka Mistrzostw Polski w Maratonie i zwyciężczyni ogólnoświatowej edycji Wings for life World Run 2017 – Dominika Stelmach. W maratonie wspólnie z biegaczami udział wezmą zawodnicy na wózkach w tym trzykrotny Mistrz Paraolimpijski z Londynu i z RIO 2016 – Rafał Wilk.

Każdy z zawodników w ramach pakietu startowego otrzyma m.in.: numer startowy, chip, worek, profesjonalną koszulkę biegową marki 4F, żel energetyczny Diamant Pro Sport, folder z wierszami „Biegalików”, a od Browaru Fortuna dwa złociste napoje: Piwo Grodziskie o smaku lawendy i kolendry oraz Perry Miłosław o smaku gruszki.

Urodzinowa impreza Poznań Maratonu potrwa przez cały weekend i rozpocznie się już w piątek 13 października. Wśród stałych elementów programu możemy wymienić: Pasta – Party, prelekcje, biegi dla dzieci i młodzieży oraz Targi Poznań Sport Expo. Szczególnie interesująco zapowiadają się prelekcje. Tegoroczny panel dyskusyjny otworzy – znany wielu zawodnikom, niekwestionowany autorytet, trener i autor książek o bieganiu Jerzy Skarżyński. Nie zabraknie też porad dietetyka, fizjoterapeuty czy kardiologa, którzy tego dnia będą odpowiadać na pytania biegaczy. Gościem, specjalnym będzie aktor, satyryk i biegacz – Jacek Fedorowicz. Szczegółowy program prelekcji do pobrania (PDF). Wstęp wolny.

– Jak to bywa na urodzinach, jest muzyka, jest zabawa. W niedzielę, 15 października, zawodników do walki z dystansem 42,195 kilometrów zagrzewać będą artyści z Teatru Muzycznego w Poznaniu, którzy w ramach maratońskiej rozgrzewki razem z nimi „powyginają śmiało ciało”. Nie zabraknie też kibiców i zespołów na trasie. Śpiew, muzyka, okrzyki i transparenty, mamy nadzieję, że i w tym roku poniosą naszych zawodników po kolejne rekordy życiowe – mówi Zbigniew Madoński Dyrektor POSiR.

– Na wszystkich uczestników będziemy czekać na mecie, by wspólnie z nimi świętować nasze 18-ste urodziny. Każdy otrzyma od nas medal, jak zwykle kolekcjonerski, na którego rewersie – 45 urodziny kolejki Maltanka – dodaje Dyrektor Madoński.

Bez tortu urodzinowego, ale za to……jabłka, banany, pomarańcze, winogrona, rodzynki, czekolada, ciepły makaron, herbata, woda, izotonik, piwa: Miłosław Pilzner i Fortuna Czarne oraz muffiny i burgery będą czekać na wszystkich finisherów 18.PKO Poznań Maratonu!

Nie zabraknie także prezentów. Każdy z uczestników naszej imprezy urodzinowej bierze udział w loterii maratońskiej, w której wygrać można atrakcyjne nagrody rzeczowe. A są to:
– 10 nagród finansowych o wartości 1000 zł brutto każda
– 3 vouchery o wartości 500 zł każdy, na zakupy odzieży sportowej marki 4F
– weekend dla 2 osób w Hotelu Sheraton w Stockholmie. Zaproszenie, obejmujące pobyt – weekendowy (2 noce) dla 2 osób ze śniadaniami
– akredytacja prasowa na wybrany mecz Lecha Poznań, który rozegrany zostanie na INEA Stadionie

Miłą niespodzianką uraczymy najszybszą poznaniankę i najszybszego poznaniaka, którzy otrzymają zaproszenia na weekendowy pobyt dla dwóch osób do Szklarskiej Poręby, a dokładnie do Norweskiej Doliny.

Wciąż można się zapisywać  >>>

Do 14 października można się zapisywać na bieg, chyba że, wcześniej zostanie osiągnięty maksymalny limit zgłoszeń tj. 8 tysięcy nadanych numerów startowych. Obecnie opłata startowa wynosi 150 zł. Na rabat w wysokości 20% od tej kwoty mogą liczyć te osoby, które wzięły udział w tegorocznej edycji półmaratonu – mówi Dyrektor Maratonu Łukasz Miadziołko. – Jednocześnie informujemy, że zapisy on-line potrwają do 12 października. Po tym terminie zapisy będą przyjmowane już wyłącznie w Biurze Zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich – dodaje Dyrektor Maratonu.

Sponsorami urodzinowej Imprezy są: PKO Bank Polski – Sponsor Tytularny, 4F – Sponsor Techniczny oraz Browar Fortuna, Lidl, Aquanet i 4MOVE.

PRELEKCJE DLA BIEGACZY

Kiedy: 14.10.2017 (sobota)
Godzina: 14.00 – 18.00
Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie (Hol Wschodni/Sala Zielona)

14.00 – 14.30 Rozgrzewka, czyli preludium do rekordowego biegania.
Spotkanie z wybitnym maratończykiem, autorem książek o bieganiu,
Jerzym Skarżyńskim.

14.30 – 15.00 Porady weterana.
Spotkanie z aktorem, satyrykiem oraz biegaczem Jackiem Fedorowiczem.

15.00 – 15.30 Czy uraz wyklucza z treningu?
Spotkanie z koordynatorem fizjoterapii w programie Medycyna dla
Sportu i Aktywnych grupy Lux Med z mgr Dariuszem Ciborowskim.

15.30 – 16.00 Serce maratończyka – punkt widzenia kardiologa.
Spotkanie z lek. med. Michałem Sokólskim – kardiologiem i lekarzem
medycyny sportowej firmy Lux Med.

16.00 – 16.30 Suplementacja w sportach wytrzymałościowych – prawdziwe potrzeby
biegacza.
Spotkanie z dietetykiem sportowym Katarzyną Biłous.

16.30 – 17.00 Trening żywieniowy – sposób na lepsze wchłanianie w trakcie biegu
Spotkanie z dietetykiem sportowym Katarzyną Biłous.

17.00 – 17.30 Skurcze – geneza, przyczyny i zapobieganie.
Spotkanie z członkinią Misji Medycznej Letnich Igrzysk Olimpijskich w RIO,
fizjoterapeutką sportową, Eweliną Wnuk.

17.30 – 18.00 Wygrać najzimniejszy maraton świata.
Spotkanie z pasjonatem biegania, maratończykiem Piotrem Suchenią, który
opowie o swoim starcie na biegunie północnym.

Możliwość komentowania została wyłączona.