New Balance 1080v12
 
4 grudnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

12 stycznia ruszą zapisy na Bieg Rzeźnika


Informujemy, że zapisy na XI Bieg Rzeźnika rozpoczną się 12 stycznia o godzinie 15:00. Przyszłoroczny bieg odbędzie się tradycyjnie w piątek po Bożym Ciele, czyli 20 czerwca 2014 r.

rzeznik na www 11
fot. www.biegrzeznika.pl

Bieg Rzeźnika jest towarzyskim rajdem ultra dla miłośników biegania i Bieszczadów. Blisko 80-kilometrowa trasa wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin.

Bieg ma charakter drużynowy, tzn, uczestnicy startują wyłącznie w dwuosobowych zespołach, które w tym samym składzie muszą przebyć całą trasę wyścigu. Szczegółowe informacje na temat przyszłorocznej edycji biegu znajdziecie na stronie www.biegrzeznika.pl

Podstawowe informacje

Start zawodów: 20 czerwca 2014 r. o wschodzie Słońca (godzina 3:30) w Komańczy. Zbiórka na linii startu o 3:10.

Biuro Zawodów mieści się na terenie ośrodka sportowego „Orlik” w Cisnej i będzie czynne w przeddzień startu, czyli 19.06.2014, od godz. 15:00 do 18:30.

Zgłoszeń można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz, który będzie dostępny na stronie Biegu od 12 stycznia 2014 roku od godz. 15:00. Przy zgłoszeniu należy podać m.in. nazwę drużyny, imiona, nazwiska, daty urodzenia, adresy email, numery telefonów oraz opcjonalnie przynależność klubową zawodników.

Rejestracja drużyn jest obowiązkowa. Rejestracji można dokonać wyłącznie w godzinach funkcjonowania Biura Zawodów. Podczas rejestracji drużyna musi się pojawić w komplecie z dowodami potwierdzającymi tożsamość.

Odprawa drużyn odbędzie się o godzinie 18:45 w okolicy Biura Zawodów. Przynajmniej jeden zawodnik z każdej drużyny ma obowiązek uczestniczyć w odprawie.

Jak przygotować się do takiego biegu?

Serwis bieganie.pl poleca zainteresowanym uczestnictwem w Biegu Rzeźnika artykuły pod tytułem Jak zostać ultrasem autorstwa Arkadiusza Koźmina.