27 sierpnia 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

10 kilometrów emocji, czyli Bieg Erasmusa+


Sztafetowo, charytatywnie, międzynarodowo – tak będzie 28 września 2019 roku, kiedy zespoły biegaczy ruszą do walki, zabawy i wzajemnego dopingu. Już po raz trzeci!

Bieg Erasmusa+ jest otwarty dla wszystkich. W tym roku areną zmagań biegaczy będzie bieżnia stadionu lekkoatletycznego na warszawskim AWF-ie. To jednocześnie doskonała okazja do poznania i międzynarodowej integracji z uczestnikami programu Erasmus+.

Siła i strategia

Dystans Biegu Erasmusa+ to olimpijskie 10 km, czyli 25 okrążeń, pokonywanych w sztafetach w dowolnej kolejności. To drużyna decyduje, kto ile przebiegnie. Minimum dla osoby to jedynie jedno okrążenie. Każdy 4-osobowy zespół opracowuje własną strategię. I może ją w trakcie biegu zmienić. Gwarantujemy, że będzie emocjonująco od strzału startera do pojawienia się ostatniej drużyny na mecie. Do boju zagrzewać będą bębny grupy Ritmo Bloco!

Na bieżni zmierzą się też najmłodsi – w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Wszyscy na mecie otrzymają pamiątkowe medale. Tak jak rok temu, w pakiecie startowym biegaczki i biegacze znajdą zestaw wysokiej jakości odzieży technicznej – koszulkę, rękawki i opaskę.

Charytatywnie

Opłata startowa wynosi 180 złotych za drużynę. Cała kwota zostanie przekazana na wsparcie podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

dru__yna_z_Litwy.jpg Międzynarodowe wsparcie

Wszystkich biegaczy i biegaczki wspierać będzie międzynarodowy zespół wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, unijnego programu wolontariatu międzynarodowego. Z obcokrajowcami, którzy przyjechali do Polski na projekty wolontariackie i Polakami, którzy brali udział w takich działaniach za granicą będzie można porozmawiać i zainspirować się ich historiami w specjalnej strefie wolontariusza.
Z kolei w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na uczestników będzie czekać wciągający świat technologii edukacyjnych.

Sportowe emocje

Impreza jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu, którego
koordynatorem w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia
sportowe dla dzieci,
młodzieży, dla seniorów, zajęcia otwarte, w tym treningi biegowe przez
cały tydzień poprzedzający Bieg Erasmusa+, organizuje na AWF-ie
Akademicki Związek Sportowy w Warszawie (więcej informacji i zapisy na
www.etsawf.pl i
www.etspolska.pl
). Równocześnie z biegiem, na AWF-ie będzie odbywać
się Europejska Noc Sportu #BeActiveNight – wszyscy, którzy tego dnia
odwiedzą stadion, będą mogli spotkać znanych sportowców i wziąć udział w
różnych aktywnościach, także dla najmłodszych.

Organizatorem biegu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) pełniąca funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ oraz  Europejskiego Korpusu Solidarności.

Oficjalna strona biegu: erasmusplus.org.pl/bieg

Możliwość komentowania została wyłączona.