puig
28 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Marit Bjorgen wśród celebrytów, którzy wystartują w Maratonie w Nowym Jorku


Nie tylko znakomici biegacze, ale i osoby znane z innych dyscyplin sportu, a także gwiazdy ekranu zobaczymy na starcie Maratonu w Nowym Jorku. Oto kilku z nich:

Marit Bjørgen – legenda biegów narciarskich, ośmiokrotna mistrzyni olimpijska, w tym pięciokrotna w konkurencjach indywidualnych. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wywalczyła aż 15 medali. Przed laty wielka rywalka Justyny Kowalczyk. Bjørgen chce pobiec w Nowym Jorku w czasie poniżej trzech godzin.

Mónica Puig – Portorykanka to sensacyjna mistrzyni olimpijska w tenisie ziemnym z 2016 roku. Nigdy nie awansowała do wielkoszlemowego ćwierćfinału, a mimo to w drodze po olimpijskie złoto wygrała z takimi mistrzyniami, jak: Garbiñe Muguruza, Petra Kvitová czy Angelique Kerber. Czy w Nowym Jorku znów sprawi niespodziankę?

Meghan Duggan – trzykrotna medalistka olimpijska w hokeju na lodzie, w tym złota z 2018 roku. W reprezentacji Stanów Zjednoczonych wywalczyła też siedem tytułów mistrzyni świata. Poprzez start w Nowym Jorku chce wesprzeć Women’s Sports Foundation.

Ashton Kutcher – aktor znany z takich filmów, jak: Efekt motyla czy Jobs po raz pierwszy w życiu przebiegnie dystans maratonu. Wszystko to, by wesprzeć organizację non-profit Thorn, której celem jest walka z przestępczością seksualną  w internecie.

slider nyrr reflective 1280x550

Claire Holt – aktorka, która sławę zyskała głównie dzięki roli wampirzycy Rebekah Mikaelson w serialach The Originals i Pamiętniki wampirów. Również wystartuje w szczytnym celu, a mianowicie chce zebrać pieniądze dla szpitala dziecięcego w Bostonie.

Maraton w Nowym Jorku odbędzie się 6 listopada. Na linii startu pojawi się około 50 000 zawodników.

Możliwość komentowania została wyłączona.