1 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy trasę Poznań Maratonu 2022


Trwają zapisy do jesiennego Poznań Maratonu, który będzie się 16 października. Organizatorzy odsłaniają kolejny karty. Dziś zaprezentowano trasę biegu.

Start 21. Poznań Maratonu, będzie miał miejsce na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy World Trade Center. Zawodnicy po starcie kierować będą się w okolice Stadionu Miejskiego, by dalej ulicą Bułgarską oraz Bukowską znaleźć się przy Porcie Lotniczym Ławica. Kolejne kilometry trasy będą przebiegać ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką i podążać po odcinku „starej” trasy Maratonu aż do Ronda Starołęka.

Następnie maratończycy wbiegną na poznańskie Rataje. Mijając kolejne kilometry, znajdą się na ulicy Baraniaka, skąd będzie można dostrzec Tor Regatowy Malta. Dalsza cześć trasy przebiegać będzie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego docierając do Alei Wielkopolskiej zawodnicy znajdą się w okolicy Parku Sołackiego, który jest bardzo malowniczym i urokliwym miejscem na trasie. Po wybiegnięciu z Sołacza, zostaje już tylko niecałe 10 kilometrów ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską i Bułgarską i ulicą Grunwaldzką by zobaczyć upragnioną metę biegu. Meta 21. Poznań Maratonu, zlokalizowana będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapisy online potrwają do 13 października lub do osiągnięcia limitu zgłoszeń, który ustalono na 5000. Do 19 lipca obowiązuje tańsza opłata startowa.

Źródło. marathon.poznan.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.