F275LNEXEAEDLe
9 sierpnia 2023 Jakub Jelonek Newsy

Złoty medal i rekord Polski na 100 m Zakrzewskiego

Złoty medal w biegu na 100 m zdobył Marek Zakrzewski podczas rozgrywanych w Jerozolimie mistrzostw Europy w kategorii U20. Polak uzyskał w finale 10,25, będącym nowym rekordem Polski w kategorii wiekowej juniora (poniżej lat 20). Nasz sprinter będzie jeszcze juniorem w przyszłym roku.

W finale biegu na 100 m rozgrywanym na koniec sesji wieczornej drugiego dnia mistrzostw w Jerozolimie Polak miał reakcję startową 0,156 i początkowo nie zajmował miejsca na prowadzeniu, ale na dystansie zdystansował rywali i drugiego na mecie Szweda Isaka Hughesa wyprzedził o 6 setnych sekundy (10,31). Srebrny medalista prawdopodobnie uszkodził mięsień dwugłowy uda, bo za metą potrzebował pomocy medycznej. Brąz zdobył Brytyjczyk Sean Anyaogu (10,34). Wiatr w tym biegu to +0,6.

Marek Zakrzewski uzyskał w półfinale również 10,25, ale przy zbyt sprzyjającym wietrze (+2,5). Polak jest faworytem w biegu na 200 m, którego finał zaplanowano dzisiaj na 19:05.

We wtorek srebrny medal zdobyła Zuzanna Maślana w pchnięciu kulą (16,90), a w finale biegu na 110 metrów przez płotki piąty był Patryk Kamionek (13,58), a siódmy Oskar Bydoń (13,79).

Transmisja sesji popołudniowych odbędzie się w TVP Sport, a internetowy streaming znajdziecie na stronie allathletics.tv.

Program minutowy i wyniki on-line mistrzostw Europy U20 w Jerozolimie.