pbr
30 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Zapisy na Poland Business Run tylko do jutra! Na liście 26.000 biegaczy


Do 31 maja można zgłaszać swoje drużyny do charytatywnej sztafety Poland Business Run 2023. Na liście startowej jest już 26.000 biegaczy, którzy w Krakowie i w formule wirtualnej pobiegną dla potrzebujących. Jednym z beneficjentów jest 17-letni Mykola z Ukrainy, który po wybuchu wojny zamieszkał w Polsce i zbiera środki na nowy wózek aktywny. 

W tym roku Poland Business Run odbędzie się 3 września. Na tradycyjne zawody w Krakowie zapisy zostały zakończone z liczbą 9000 uczestników, ale wciąż można dołączyć do sztafety w formule wirtualnej. To opcja, która pozwala na wybór własnej trasy i bieg w dowolnym miejscu, gdziekolwiek będziemy w dniu wydarzenia. Do rywalizacji z aplikacją zgłosiło się do tej pory 14 000 biegaczy, nie tylko z Polski, ale także Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Litwy, Słowacji czy USA. Medal tegorocznej edycji biegu nawiązuje do międzynarodowego zasięgu sztafety.

 Bieg ma formułę 5×4 km. Pięciu biegaczy łączy się w zespół, integruje, świetnie bawi i przy okazji pomaga innym. Jednocześnie dystans zawodów, czyli 4 km dla jednego zawodnika, jest przyjazny nawet dla osób, które na co dzień nie biegają. Zawsze powtarzamy, że w tych zawodach tak naprawdę nie chodzi o wynik na mecie, ale o szczytny cel. Niezdecydowanym przypominam, że zapisy dobiegają końca, więc to ostatnia szansa, by jeszcze zarejestrować swoją sztafetę – mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca w Fundacji Poland Business Run.

W opcji wirtualnej biegacze sami wybierają trasę, którą mogą przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Uzyskany czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS, a wyniki przesłać przez stronę organizatora. Natomiast Ci, którzy zdecydowali się na udział w tradycyjnych zawodach, ten sam dystans pokonają na krakowskich Błoniach.

Do startu w Poland Business Run uczestników niezmiennie od lat zagrzewa hasło: Pobiegniesz – pomożesz! Beneficjentami biegu są osoby po mastektomii oraz z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

W tym roku wsparcie otrzyma m.in. 17-letni Mykola, który razem z rodziną wyjechał z Ukrainy, uciekając przed wojną, i zamieszkał w Polsce. Mykola cierpi na neuropatię rąk i nóg, jest po kilku operacjach stóp, dlatego do poruszania się potrzebuje wózka. W Polsce zaczął rozwijać się sportowo – trenuje paraboks i koszykówkę na wózkach. Dzięki biegaczom otrzyma nowy wózek.

– Wsparcie fundacji pomoże mi w zwiększeniu samodzielności, umożliwi kontynuowanie nauki oraz uprawianie sportu – komentuje beneficjent Poland Business Run 2023.

1080x1080 01 1

To tylko jedna z wielu historii osób, które zwracają się o pomoc do Fundacji Poland Business Run. Od powstania całej idei pomagania przez bieganie już ponad 850 beneficjentów otrzymało protezy, wózki, rehabilitację i cenne godziny spotkań z psychologami. To, ile osób zyska wsparcie w tym roku, zależy od liczby firm, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu i opłacą udział swoich drużyn. 

Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora: www.polandbusinessrun.pl. Zapisy trwają do 31 maja.

Możliwość komentowania została wyłączona.