bolt2
12 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Zagłosuj na najlepsze momenty mistrzostw świata i wygraj darmową wycieczkę do Budapesztu


W tym roku lekkoatletyczne mistrzostwa świata będą obchodzić 40-lecie. Z tej okazji World Athletics chce wyselekcjonować 40 najwspanialszych momentów w historii tej imprezy. Pomóc mają w tym kibice, którzy mogą zagłosować na swoich faworytów.

Oddając głos można wygrać wycieczkę dla dwóch osób – w tym loty, zakwaterowanie i bilety na pierwszy weekend Mistrzostw Świata w Budapeszcie (19-27 sierpnia).

Zagłosować można na 10 ulubionych momentów. Wydarzenia podzielono na kategorię kobiet i mężczyzn. Tylko jedna osoba poprzez losowanie wygra darmową wycieczkę do Budapesztu.

Na liście nominowanych są też polskie akcenty. Głosować można na rekord świata w chodzie na 50 km Roberta Korzeniowskiego z 2003 roku, zwycięstwo Anity Włodarczyk w rzucie młotem z 2015 roku czy na piąty złoty medal Pawła Fajdka z 2022 roku.

Nie brakuje też najbardziej kultowych momentów w historii mistrzostw świata. Wystarczy wspomnieć o rekordach świata Usaina Bolta z 2009 roku, genialnym biegu Michaela Johnsona na 400 m z 1999 roku czy zaciętej rywalizacji w skoku w dal pomiędzy Mike’m Powellem, a Carlem Lewisem z 1991 roku. Niezapomniano też o wyczynach długodystansowców. Nominowane są sukcesy odnoszene przez Haile Gebrselassie, Kenenise Bekele, Mohameda Faraha czy Tirunesh Dibaby.

Głosowanie rozpoczęło się wczoraj, a zakończy się o północy 9 maja.

Nominacje w kategorii kobiet znajdziecie TUTAJ, w kategorii mężczyzn TUTAJ

Możliwość komentowania została wyłączona.