cracovia
14 kwietnia 2024 Artur Kozłowski Newsy

Wyniki 21. Cracovia Maratonu – Kenijczycy najszybsi na trasie biegu

Kenijczycy Ezekiel Kipkorir oraz jego rodaczka Vitalyne Kibii zostali zwycięzcami tegorocznego Cracovia Maratonu. Na trasę biegu w stolicy Małopolski wyruszyło dzisiaj 5676 biegaczy.

W gronie faworytów dzisiejszego biegu wymieniano czwórkę Kenijczyków, Ukraińca Vitalija Shafara oraz Andrzeja Rogiewicza. To właśnie Ci zawodnicy zajęli pierwsze sześć miejsc na mecie dzisiejszego biegu. Na półmetku prowadził Shafar, jednak za jego plecami biegło dwóch Kenijczyków Ezekiel Kipkorir oraz Shedrack Kiptoo Kimaiyo i to właśnie między zawodnikami z Afryki rozegrała się walka o zwycięstwo na ostatnich metrach. Co prawda walka to zbyt duże słowo, gdyż reprezentanci Benedek Team raczej nie przejawiali chęci ścigania się na ostatniej prostej, wpadając na metę z tym samym czasem.

Najszybszym Polakiem był Andrzej Rogiewicz z czasem 2:29.38.

8WYSOCKI WiktorPOL2:37:03

Wśród kobiet murowanymi faworytkami miały być również Kenijki, jednak z trzech zawodniczek z Afryki trudy biegu wytrzymała tylko Vitalyne Kibii, która jako jedyna pokonała maraton w czasie poniżej 2 godzin i 40 minut. Drugie miejsce zajęła Monika Brzozowska, a trzecie Beata Michałków.