z athlete village 1 copia 65dee09dc0b08
5 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

W Las Vegas powstanie największa na świecie hala lekkoatletyczna


Miasto słynące z hazardu i luksusowych hoteli może stać się teraz znane w środowisku lekkoatletycznym z innego powodu. W Las Vegas ma powstać pierwsza na świecie kryta hala z 400-metrową bieżnią. Znajdzie się tam też miejsce na tradycyjny 200-metrowy tor. W momencie otwarcia zaplanowano już tam około 50 wydarzeń.

Stadion będzie nosił nazwę Z Athlete Village. Obiekt mający powierzchnię 36 200 metrów kwadratowych będzie największą lekkoatletyczną halą świata. 400-metrowa bieżnia ma posiadać osiem torów. Z kolei ta krótsza ma być jedną z najnowocześniejszych na świecie i posiadać system, który pozwala podnosić zakręty.

Obiekt będzie również wyposażony w zewnętrzny obszar treningowy na trawie, centrum fizjoterapii z krioterapią, cztery oddzielne platformy do skoku wzwyż, cztery platformy do skoku o tyczce, do czterech platform do konkurencji rzutowych oraz najnowocześniejszy symulator wewnętrzny wyposażony w technologię AI do pomiaru biomechaniki sportowców. Wokół nie zabraknie też restauracji, barów i centrów handlowych.

Budowa obiektu potrwa co najmniej dwa i pół roku.

Foto: runnersworld.com

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcus
Marcus
1 miesiąc temu

No i elegancko! W końcu Fajdek będzie miał gdzie rzucać młotem 😃

KtoToFajdek
KtoToFajdek
1 miesiąc temu
Reply to  Marcus

Tak i powie że to dla jego jakże popularnej dyscypliny takie obiekty powstają 😀

Gargamel
Gargamel
1 miesiąc temu
Reply to  KtoToFajdek

Śmiej się kretynie z 5-krotnego mistrza Świata , Jedynie co możesz to pisać posty i oglądać mitingi

Jan Dzban
Jan Dzban
1 miesiąc temu
Reply to  Gargamel

Taaaa a kogo to interesuje dzbanku 🙁

KtoToFajdek
KtoToFajdek
1 miesiąc temu
Reply to  Gargamel

Wiesz ile jest takich nic nieznaczących dyscyplin w których mamy mistrzów świata? Co z tego że jest mistrzem w czymś co trenuje na poważnie kilkanaście osób. W Warszawie zaraz biegnie 10000 amatorów biegania i uważam że większym sukcesem jest zajęcie tam 10 miejsca niż mistrzostwo świata w rzucie kulką na sznurku. Wyzywanie od kretyna pokazuje tylko że powielasz wypowiedzi Pana Fajdka bez analizy i bronisz po całości jego słowa jak to mówił że jest popularniejszy niż piłkarze. Ja Tobie nie ubliżam, to tylko świadczy o Twojej inteligencji.

Szymon
1 miesiąc temu
Reply to  KtoToFajdek

Rzuty młotem trenuje gdzieś pół miliona ludzi na świecie. Człowieku ty nawet nie wiesz jaką trzeba mieć moc żeby takim 7.26 kg młotem rzucić ponad 80m. Przeciętny człowiek nawet 30% tej mocy nie posiada co miotacze