białołęka
28 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

VIII Białołęcki Bieg Wolności już 11 grudnia 2022


11 grudnia 2022 roku (niedziela) na Warszawskiej Białołęce odbędzie się Białołęcki Bieg Wolności, który na stałe już wpisał się w grudniowy kalendarz imprez Dzielnicy. Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i uczczenie pamięci osób internowanych i osadzonych w stanie wojennym, a także popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu i promocja Białołęki jako miejsca przyjaznego dla aktywności sportowej.

Start Biegu zaplanowano na godzinę 12:13. Trasa poprowadzona będzie wokół Aresztu Śledczego na symbolicznym dystansie 13 km w 3 okrążeniach po 4,33 km, a przewidziana liczba uczestników to 500 osób. Limit czasu to 120 minut, który pozwoli nawet debiutantom spokojnie pokonać trasę.

Białołęka

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma imienny numer startowy, pamiątkowy worko-plecak z logo wydarzenia, a na mecie pamiątkowy medal i wodę. Stałym elementem wydarzenia jest też grochówka przygotowana przez Areszt Śledczy i serwowana z żołnierskiego kotła oraz rozpalone koksowniki, przywołujące atmosferę stanu wojennego.

Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach: OPEN K/M, wiekowych K/M oraz kategoriach dodatkowych: “Pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz kuratorzy sądowi” oraz Mieszkańcy Białołęki, a zawodnicy z miejsc I-III K/M otrzymają puchary i upominki.

Wydarzenie jest jednocześnie trzecim etapem Białołęckiej Triady Biegowej. Triada rozgrywana jest po raz pierwszy w historii Dzielnicy. Jest to inicjatywa sportowa stworzona przez Urząd Dzielnicy Białołęka, która łączy trzy  wydarzenia sportowe na Białołęce. W skład Triady wchodzą: wrześniowy Bieg przez Most, listopadowy Bieg Niepodległości na Białołęce oraz nadchodzący Białołęcki Bieg Wolności. Podczas ostatniego wydarzenia  rozegrany zostanie końcowy etap, po którym zostaną podsumowane wyniki wszystkich biegów.

Warto wspomnieć, że pomysłodawczynią Białołęckiego Biegu Wolności  jest Radna Dzielnicy Białołęka, pani Anna Myślińska. Dzięki wspólnemu działaniu Dzielnicy i Partnerów Białołęcki Bieg Wolności stał się znaczącym wydarzeniem upamiętniającym datę wprowadzenie stanu wojennego – 13 grudnia 1981.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach i do uczestniczenia w wydarzeniach towarzyszących, zaś Mieszkańców Białołęki i wszystkich kibiców zachęcamy do gorącego wsparcia biegaczy na trasie!

Zapisy na Białołęcki Bieg Wolności trwają do 6 grudnia 2022 roku (wtorek) do godz. 23:59.

📌Link do zapisów:

https://b4sportonline.pl/bialolecki_bieg_wolnosci/zapisy_na_bialolecki_bieg_wolnosci_2022/6357

📌Regulamin: https://b4sportonline.pl/users-folder/638/files/BBW_2022_regulamin_(1).pdf

ORGANIZATOR: Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy

REALIZACJA: Fundacja Run Vegan.

Możliwość komentowania została wyłączona.