1200x675 bn trasa
30 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Trasa Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km: magiczny Kraków po zmierzchu


22 kwietnia, w wieczór poprzedzający jubileuszowy, 20. Cracovia Maraton, o godz. 21:30 zawodnicy biorący udział w ósmej edycji Biegu Nocnego na 10 km po raz czwarty z rzędu wystartują (a następnie zafiniszują) tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym! Partnerem Tytularnym tegorocznej edycji jest Spółka Igrzyska Europejskie 2023, a wydarzenie nosi nazwę Igrzyskowy Bieg Nocny na 10 km. Trwają zapisy, do końca marca obowiązuje początkowa opłata startowa w wysokości 70 zł. Prezentujemy wyjątkową trasę biegu.

– Przebieg trasy umożliwia zwiedzanie przez bieganie w nocnej scenerii Krakowa. Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym zgodnie zaświadczają zawodnicy mający za sobą udział w tej imprezie. Uczestnicy biegu mogą też liczyć na doping w centrum miasta tętniącym życiem również wieczorową porą – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora biegu.

Mapa statyczna Igrzyskowy Bieg Nocny 2023

Sport to przede wszystkim emocje. Kibicując podczas Igrzysk Europejskich będziemy z pewnością przeżywać chwile euforii i chwile rozczarowań. Będą to jednak uczucia związane z obserwacją rywalizacji z perspektywy trybun. Podczas Igrzyskowego Biegu Nocnego możemy wczuć się trochę w rolę sportowca. Poczuć adrenalinę, przyspieszone bicie serca, radość z przekroczenia mety, czy pobicia swojego życiowego rekordu. To moim zdaniem najlepsza rozgrzewka, jaką możemy sobie zapewnić przed startem tego wielkiego święta sportu – podkreśla Marcin Nowak, Prezes Spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Po drodze zawodnicy napotkają wiele wspaniałych zabytków, znanych z trasy krakowskiego maratonu. Poza Rynkiem Głównym z Sukiennicami czy Kościołem Mariackim, będą też mieć w zasięgu wzroku Wawel i historyczne budowle sakralne. Uczestnicy imprezy przebiegną też obok Barbakanu czy Bramy Floriańskiej.

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do biegu. Do 31 marca włącznie opłata startowa wynosi 70 złotych. W największym wydarzeniu towarzyszącym jubileuszowej edycji krakowskiego maratonu będzie mogło wziąć udział aż 6000 pełnoletnich osób. Więcej informacji o zapisach TUTAJ.

Trasa Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km będzie posiadać atest.

Szczegółowy opis trasy oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.

Możliwość komentowania została wyłączona.