arena
22 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Toruń gospodarzem halowych mistrzostw świata w 2026 roku


Na dzisiejszym posiedzeniu World Athletics wybrano gospodarza halowych mistrzostw świata w 2026 roku. Drugi raz w historii ta impreza odbędzie się w Polsce. Tym razem najlepsi lekkoatleci powalczą o medale w Toruniu.

W 2014 roku halowe mistrzostwa świata odbyły się w Sopocie, tym razem podobny zaszczyt otrzymała stolica województwa kujawsko-pomorskiego.

Cieszę się, że Polska została wyróżniona kolejną wielką imprezą lekkoatletyczną. Jestem przekonany, że województwo kujawsko-pomorskie będzie wzorowym gospodarzem i w 2026 roku w Arenie Toruń zorganizuje najlepsze w historii halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce – mówi prezes PZLA Henryk Olszewski.

W 2021 roku Toruń był gospodarzem halowych mistrzostw Europy. Od wielu lat Arena Toruń gości znakomitych lekkoatletów, którzy rywalizują w ramach Copernicus Cup. To tam w 2020 roku jeden ze swoich rekordów świata w skoku o tyczce ustanowił Armand Duplantis.

Halowe mistrzostwa świata odbywają się od 1985 roku. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w Glasgow, a w 2025 roku gospodarzem ma być Nankin.

Dodajmy, że na posiedzeniu World Athletics wybrano też gospodarza drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym w 2024 roku. Organizatorem tych zawodów będzie turecka Antalya.

Foto: Arena Toruń (Facebook)

Możliwość komentowania została wyłączona.