PS220424ER50965
23 kwietnia 2023 Bartłomiej Falkowski Newsy

Szybkie bieganie podczas Haspa Marathon Hamburg

W Hamburgu pierwsze miejsce z bardzo dobym 2:04:09 zajął Kenijczyk Bernard Koech. Jego rodacy stanęli na kolejnych miejscach na podium. Drugi był Joshua Belet 2:04:33. Trzeci Martin Kosgei 2:06:18. Tuż za podium ukończył najszybszy urodzony poza Afryką maratończyk w historii, Brazylijczyk Daniel do Nascimento. Uzyskał 2:07:06. Zawodnik miał startować tydzień temu w Bostonie, jednak zrezygnował z występu. Szósty z 2:08:08 był Mistrz Europy, Niemiec Richard Ringer.

Wśród kobiet wygrała Dorcas Tuitoek z Etiopii w czasie 2:20:09. Druga była jej rodaczka Tiruye Mesfin 2:20:18, trzecia Stella Chesang z Ugandy. 2:20:23.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Marcin Wacko z 2:35:16 i nowym rekordem życiowym. Marcin, wraz żoną Zofią, są właścicielami chyba najbardziej biegowej kawiarnii w Polsce, czyli Zoffee w Poznaniu.