Nationale Nederlanden Polmaraton Warszawski 2
20 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Szybka trasa New Balance Biegu na Piątkę


Po 10 latach meta Półmaratonu Warszawskiego wraca na błonia PGE Narodowego, które zapełnią się tego dnia tysiącami biegaczy. Równolegle rozegrany zostanie bieg towarzyszący New Balance Bieg na Piątkę, który przygotował dla biegaczy bardzo szybką trasę.

„Piątka” na szybkie ściganie

Widowiskowa trasa New Balance Biegu na Piątkę wystartuje mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle’a, gdzie biegacze będą zmieniać kierunek biegu, zawracając wokół palmy. Biegnąc z powrotem przez Wisłę w kierunku PGE Narodowego, trasa będzie pozbawiona ostrych zakrętów, a biegacze będą mogli oglądać piękne plenery stolicy.

Po przebiegnięciu na drugą stronę Wisły zawodnicy będą widzieli PGE Stadion Narodowy, który będą musieli obiec. Finisz na błoniach jednego z największych w Polsce stadionów, będzie na pewno dla każdego dużym przeżyciem.

Profil biegu jest bardzo płaski, a jedyną przeszkodą dla biegaczy może być pokonanie Mostu Poniatowskiego. Poza tym miejscem trasa sprzyja osiąganiu bardzo dobrych wyników.

Start New Balance Biegu na Piątkę startuje już w najbliższą niedzielę 24 marca o godzinie 9.30. 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wystartuje o godzinie 11.00.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Majkel
Majkel
25 dni temu

Bardzo mnie zastanawia to jak mocno będzie wiało na Moście Poniatowskiego…

Karol
Karol
24 dni temu

Czy na piątkę są strefy startowe?

Marcin
Marcin
24 dni temu

Do Palmy pierwszy odcinek jest lekko pod górkę.

Łukasz
Łukasz
24 dni temu
Reply to  Marcin

Info zeby nie rumakowac na poczatku 😀 przydaloby sie gdybym startowal 😀

Łukasz
Łukasz
24 dni temu

Juz 3 maja na biegu konstytucji byla podobna trasa. Miala byc szybka a chyba nikt ze znanych mi osob tam zyciowki nie zrobil 😀 wyniki tez rewelacyjne nie byly, wiec okresleniem „szybka”, z okolicami tego mostu bym mocno uwazal :)) pozdrawiam, zycze zyciowek.