hornet 3336385 1280
3 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Szkolne zawody odwołane po tym, jak 22 biegaczy zostało użądlonych przez szerszenie


Miasto Kokonoe w stanie Oita odwołało 28. edycję Kokonoe Kyushu Invitational High School Ekiden, która miała się odbyć 24 września. Powodem decyzji było użądlenie uczniów przez szerszenie.

Ekiden był już wcześniej odwołowany z powodu tajfunów i epidemii koronowirusa.

Według miejskiego kuratorium oświaty, 18 drużyn chłopięcych ze szkół z prefektur Kyushu i Tokushima zostało zaproszonych przez organizatorów do udziału w Ekiden. Podczas treningu na trasie dzień przed wyścigiem, łącznie 22 sportowców ze szkół średnich z drużyn zlokalizowanych w Fukuoka, Saga, Miyazaki i Kagoshima zostało zaatakowanych i użądlonych przez szerszenie.

Co najmniej trzech zawodników z Miyazaki i Kagoshimy zostało zabranych do szpitala na leczenie, ale nie odnieśli poważnych obrażeń.

Po zgłoszeniu incydentu władze miasta przeprowadziły dochodzenie i zlokalizowały gniazdo w lesie wzdłuż trasy. Szerszenie zbudowały gniazdo w pęknięciach pnia drzewa, co utrudniało jego całkowite usunięcie.

W rezultacie urzędnicy podjęli decyzję o odwołaniu wyścigu. Po jednym odwołaniu z powodu tajfunu i dwóch z powodu pandemii, był to czwarty raz, kiedy wyścig został odwołany od czasu jego rozpoczęcia w 1996 roku.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments