prus
26 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Sprinterskie rekordy Polski podczas Mistrzostw Polski młodzików

Słubice były gospodarzem rozgrywanych w ostatni weekend Mistrzostw Polski U16, nazywanych również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. W trakcie zawodów padły aż cztery rekordy Polski w kategorii młodzików (U16), a jednym z nich był świetny występ Krystiana Prusa w biegu na 100 metrów.

Zawodnik KS Podlasie Białystok w eliminacjach biegu na 100 metrów uzyskał czas 10.78 (wiatr +1.0m/s), czyli wynik o 0.09s lepszy od dotychczasowego rekordowego biegu Filipa Chrosty, uzyskanego w 2017 roku. W finale 100-metrówki Prus ponownie pokonał poprzedni rekord, uzyskując 10.80. Na podium finałowego biegu znaleźli się jeszcze Krzysztof Siuda z czasem 11.52 oraz Bartłomiej Józefowiak z 11.76.

Rekordowy czas w biegu na 1000 metrów z przeszkodami uzyskał również Michał Gajdus z klubu LKB im. Braci Petk z Lęborka. Młody zawodnik czasem 2:39.17 pobił poprzedni rekord należący do Kacpra Ulińskiego z 2021 roku (2:41.38). Wśród kobiet na tym dystansie złoto zdobyła Natasza Błachnio, której wynik 3:03.61 był jedynie o sekundę gorszy od rekordu Polski.

Kolejny rekord Polski U16 zdobyli Dawid Czapka w wieloskoku (13.34m) oraz Vanessa Michaluk w biegu na dystansie 80 metrów przez płotki (11.30). Wszystkie wyniki będą podlegać procesowi ratyfikacji.

Zdjęcie tytułowe: Tomasz Kasjaniuk / PZLA