Natalia
26 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Głosuj na Natalię Kaczmarek i Wojciech Nowickiego w plebiscycie na najlepszego europejskiego lekkoatletę


Trwa głosowanie w plebiscycie European Athletics na najlepszego lekkoatletę w Europie w 2023 roku. Wśród nominowanych w głównej kategorii są: Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki.

Kaczmarek ma za sobą zdecydowanie najlepszy sezon w karierze. Na mistrzostwach świata w Budapeszcie zdobyła srebrny medal na 400 metrów. Trzykrotnie wygrywała mityngi z cyklu Diamentowej Ligi, a w wielkim finale uplasowała się na drugiej pozycji. W tym roku osiągnęła drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki – 49.48.

W kategorii kobiet nominowane są jeszcze: Femke Bol (Holandia), Sifan Hassan (Holandia), Keely Hodgkinson (Wielka Brytania), Katarina Johnson-Thompson (Wielka Brytania), Jarosława Mahuczich (Ukraina), Wilma Murto (Finlandia), Maria Perez (Hiszpania), Nafissatou Thiam (Belgia) i Ivana Vuleta (Serbia).

Wśród mężczyzn nominowany został Nowicki, który w Budapeszcie zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem. To już jego piąty medal z rzędu na mistrzostwach świata.

Rywalami Polaka o tytuł najlepszego lekkoatlety w Europie są: Armand Duplantis (Szwecja), Matthew Hudson-Smith (Wielka Brytania), Jakob Ingebrigsten (Norwegia), Josh Kerr (Wielka Brytania), Alvaro Martin (Hiszpania), Daniel Stahl (Szwecja), Gianmarco Tamberi (Włochy), Miltiadis Tentoglou (Grecja) i Karsten Warholm (Norwegia).

Wcześniej informowaliśmy też o nominacji dla Marka Zakrzewskiego w kategorii „Wschodząca Gwiazda 2023 roku”.

Wyniki plebiscytu poznamy 21 października na uroczystej hali w Wilnie. Na nominowanych można głosować poprzez portale społecznościowe European Athletics: Instagram, Twitter i Facebook.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments