wingstrening
13 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Samochód pościgowy Wings for Life na bieżni stadionu w Warszawie


W sobotę rano (11 marca) ponad 50 osób wzięło udział w oficjalnym treningu Wings for Life World Run. Uczestnicy mogli doświadczyć na żywo ucieczki przed Samochodem Pościgowym, który 7 maja będzie wyznaczał linię mety podczas Biegu Flagowego w Poznaniu. Na bieżni Stadionu Podskarbińska w Warszawie pojawili się m.in.: Joanna Jóźwik, Patrycja Bereznowska, Edyta Litwiniuk, Bartek Olszewski, Dariusz Nożyński, Łukasz Stasiak. Wszyscy są na liście startowej 10. edycji Wings for Life World Run, część z nich wystartuje w globalnej imprezie za pośrednictwem Aplikacji.

O godzinie 9:00 biegaczy przywitał dyrektor sportowy, Paweł Januszewski. Następnie przekazał zgromadzonych w ręce trzykrotnego zwycięzcy Wings for Life World Run, Bartka Olszewskiego znanego jako Warszawski Biegacz, który wraz z trenerami New Balance Run Club poprowadził część sportową wydarzenia.

twings

Wszyscy zebrani mieli okazję na własnej skórze poczuć emocje związane z ucieczką przed Samochodem Pościgowym, który wyznacza linię mety podczas oficjalnego wyścigu. Na bieżnię wyjechał elektryczny Porsche Taycan Sport Turismo. Trenujący rozgrzali się przy początkowej prędkości ruchomej mety (14km/h), a następnie doświadczyli spektakularnego finiszu, gdy ten rozpędził się do 34km/h. Z taką prędkością jedzie Samochód Pościgowy, kiedy dogania globalnych zwycięzców biegu. 7 maja w Poznaniu za jego kierownicą ponownie zasiądzie Adam Małysz.

Wings for Life World Run to niesamowite wydarzenie, które ma wiele twarzy. Z uśmiechem wspominam zarówno pierwsze zwycięstwo w Poznaniu, zwycięską Bitwę o Mediolan, jak i Bieg z Aplikacją w 2021 roku, kiedy z rodziną i przyjaciółmi wystartowaliśmy w Warszawie – mówił Bartek Olszewski.

Po części treningowej odbyła się sesja pytań i odpowiedzi z ambasadorami imprezy. Joanna Jóźwik (drużyna PKO Bank Polski) opowiedziała o różnicach w przygotowaniach do 800m, a biegów długodystansowych. Patrycja Berezańska (drużyna Garmin) o specyfice dystansów ultra. Dariusz Nożyński i Bartek Olszewski wspominali ciekawe momenty z ich zwycięskich startów
w Wings for Life World Run w Polsce i na świecie. Całość uzupełniła prezentacja dotycząca działań Fundacji Wings for Life, której konto zasila 100% opłat startowych i datków uczestników.

trneingwig

7 maja planuję trzymać się blisko Błażeja Brzezińskiego, który zapowiedział walkę o zwycięstwo. Dwa tygodnie wcześniej planuję start na 100km, więc z formą może być różnie. Cieszę się, że
w Poznaniu pobiegnie silna ekipa, to nakręca atmosferę, a w Polsce mamy ją niesamowitą. Lista startowa na Bieg Flagowy zapełniła się w 2,5h. To mówi samo za siebie!
– zdradził Dariusz Nożyński, broniący zwycięskiego tytułu w Poznaniu.

Cały czas można zarejestrować się do Wings for Life World Run i 7 maja pobiec dla tych, którzy nie mogą. Koszt startu w Biegu z Aplikacją to 70 zł, które w całości wspiera badania nad rdzeniem kręgowym. Zapisz się na www.wingsforlifeworldrun.com.

Możliwość komentowania została wyłączona.