new balance piątke
19 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ruszyły zapisy na New Balance Bieg na Piątkę


Zapisy na jeden z najszybszych biegów na 5 kilometrów wystartowały. New Balance Bieg na Piątkę odbędzie się równolegle do Półmaratonu Warszawskiego już 26 marca 2023 roku. Trasa biegu jest jedną z najszybszych w kraju, więc możemy liczyć na wiele rekordów życiowych.

Pięć kilometrów to idealne wyzwanie na początek przygody z bieganiem, więc to niesamowita okazja, żeby zacząć biegową rywalizację. New Balance Bieg na Piątkę to nie tylko wyścig, ale przede wszystkim świetna zabawa wśród ludzi, których połączyła wspólna pasja. Ubiegłoroczna edycja biegu zgromadziła ponad 2000 uczestników i była jednym z 10 największych biegów w stolicy i trzecim co do wielkości biegiem na 5 km!

New Balance Biegu na Piątkę odbędzie się na widowiskowej i szybkiej trasie, ze startem na ul. Konwiktorskiej przy warszawskim Nowym Mieście, metą na szerokiej Wisłostradzie i miasteczkiem biegowym w Multimedialnym Parku Fontann. Trasa prowadzić będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza, aż do Placu Wilsona, później nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego, który pozwoli rozpędzić się lub złapać drugi oddech — a na koniec na biegaczy czekać będzie długa prosta do mety.

trasa

Biegacze ruszą na trasę New Balance Biegu na Piątkę 26 marca o godzinie 13:00. Start będzie miał charakter falowy i kolejne tury startować będą co 15 minut. Trasa została zaprojektowana w taki sposób, aby mniej doświadczeni biegacze nie mieli z nią problemów. Jednocześnie pętla wytyczona jest tak, aby sprzyjać osiąganiu rekordów życiowych przez tych najbardziej doświadczonych zawodników.

Pomagaj poprzez bieganie

Do biegu możesz zapisać się w ramach akcji charytatywnej #BiegamDobrze. By wesprzeć jedną z dziewięciu organizacji dobroczynnych, wybierz charytatywną ścieżkę rejestracji, zbierz kwotę minimalną i otrzymaj wyjątkowy pomarańczowy numer startowy. Wierzymy, że wspólnie uruchomimy po raz kolejny falę dobra — w słusznej sprawie biegnie się lżej!

Amerykańska marka New Balance od roku 2019 roku jest sponsorem technicznym Półmaratonu, jak i Maratonu Warszawskiego, a także największych biegów masowych na świecie – w Nowym Jorku, Londynie, Rotterdamie czy Walencji. Udana, czteroletnia współpraca przełożyła się na jeszcze mocniejsze zacieśnienie współpracy, wynikiem czego Bieg na Piątkę rozgrywany jest pod szyldem New Balance.

Ruszyły zapisy na New Balance Bieg na Piątkę

Możliwość komentowania została wyłączona.