toughmudder
8 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ponad 300 tysięcy złotych nagrody dla zwycięzcy biegu OCR


Tough Mudder to seria zawodów wytrzymałościowych, podczas których zawodnicy, biegnąc przez kilka lub kilkanaście kilometrów, walczą z pokonywaniem różnych przeszkód. Seria ta zawitała również do Arabii Saudyjskiej, a tam szejkowie nie bali się wyłożyć grubych tysięcy dolarów dla zwycięzców biegów.

Pierwsze biegi Tough Mudder odbyły się w Stanach Zjednoczonych w 2010 roku na skoczni narciarskiej w Allentown w Pensylwanii. Od tego czasu seria zawitała do wielu krajów na całym świecie. 24 lutego jeden z biegów odbył się w miejscowości Al-Ula, które jest pierwszym miejscem w Arabii Saudyjskiej wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Al-Ula znajduje się na pustyni w północno-zachodnim regionie kraju. Można tu podziwiać starożytne grobowce oraz oszałamiające naturalne formacje skalne i kaniony.

tough mudder infinity alula elephant rock 1 1024x768 1

W ramach zawodów rozegrano nietypowy dystans Infinity, który polegał na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 8 godzin rywalizacji. Nietypowa formuła Tough Mudder Infinity AlUla połączona była również z niesamowitą pulą nagród. Do wygrania było w sumie 480000 dolarów, co czyni ją jedną z największych w historii OCR.

Zwycięzcami biegów okazali się Jonathan Albon oraz Alisa Petrova, którzy zainkasowali po 80000 dolarów (około 315.000 pln)! Albon pokonał w czasie 8 godzin 10 razy 10-kilometrowe okrążenie, a Petrova jako jedyna kobieta pokonała 9 okrążeń. Organizatorzy ufundowali również nagrody dla najlepszych drużyn 2-osobowych (20.000$), 4-osobowych (40.000$), także dla zwycięzców kategorii wiekowych (po 3.500$).

Wyniki biegu

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments