flaga olimpijska
27 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polska będzie ubiegała się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku


Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił dziś w trakcie odbywającego się w Zakopanem Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, że Polska będzie ubiegała się o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku.

Najbliższe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu w 2024 roku. Kolejne dwie edycje Igrzysk są już rozdysponowane, a prawo organizacji otrzymali Los Angeles w 2028 roku oraz Brisbane w 2032 roku.

Chcę z tego miejsca ogłosić po konsultacjach, które odbyliśmy z szefostwem polskiego Komitetu Olimpijskiego, z panem ministrem sportu, jego współpracownikami, ze stroną rządową, że jest naszą ambicją i zamiarem, aby rozpocząć starania o Letnie Igrzyska Olimpijskie w naszym kraju w roku 2036.

Andrzej Duda

Do tej pory Polska oficjalnie starała się zorganizować zimowe Igrzyska Olimpijskie. W 2006 roku taką chęć zgłosił Kraków wraz z Zakopanem, jednak ich kandydatura przegrała z Turynem.

Do tej pory oficjalnie wpłynęły trzy kandydatury na organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku: Meksyk, Indonezja i Turcja.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
9 miesięcy temu

Jestem wzruszony,…🤣🤣🤣

Marco
Marco
9 miesięcy temu

Następna kiełbasa wyborcza 🙈.