marathon
18 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Półmaraton w Kopenhadze ze znakomitymi wynikami

Niesamowity poziom sportowy pokazali zawodnicy, biorący udział w półmaratonie w Kopenhadze. Organizatorzy postarali się o bardzo silnie obsadzoną stawkę biegu, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami na mecie. Zwycięzcą okazał się Etiopczyk Milkesa Mengesha, który pokonał dystans półmaratonu w 58 minut i 58 sekund. Co ciekawe aż 15 zawodników połamało 60 minut, a szesnasty na mecie Boniface Kibiwott z Kenii pobiegł dokładnie 1 godzinę. Setne miejsce to wynik 1:08.01.

W biegu brali udział również znakomici Brytyjczycy: Ross Millington, który ukończył rywalizację na 29 miejscu z czasem 1:03.09 oraz Callum Hawkins 30 miejsce z czasem 1:03.13. Aktualny rekordzista Europy Julian Wanders ukończył bieg na 41 miejscu, mijając linię mety w czasie 1:03.47.

41Julien Wanders (Szwajcaria)1:03:47

Rywalizacja kobiet nie była aż tak zacięta. Zwycięsko z rywalizacji wyszły Etiopki: Tadu Teshome (1:06:13), przed Tsigie Gebreselama (1:06:35) oraz Tiruye Mesfin (1:06:42).
Wśród biegaczek możemy również doszukać się polskich akcentów, a mianowicie Monika Szuba ukończyła dystans z czasem (1:24:35), Agnieszka Helwich (1:27:39) czy Zofia Wawrzyniak-Wacko (1:18:31).

Najlepszymi Polakami na mecie okazali się Piotr Mielewczyk – 91 miejsce (1:07.39), Matthias Lipiński 112 miejsce (1:08:26) oraz Bartosz Olszewski – 133 miejsce (1:09:24). Najlepsze Polki Monika Szuba (1:24.35), Agnieszka Helwich (1:27.39) oraz Zofia Wawrzyniak-Wacko (1:28.31).