RO1 0161 2
11 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Polki z awansem do finału 4 x 400 metrów


Polki w bardzo dobrym stylu awansowały do finału sztafety 4 x 400 metrów. Pewnie wygrały swój bieg potwierdzając swój wysoki poziom. W półfinale nie wystartowała Natalia Kaczmarek, która odpoczywa po wczorajszym zwycięstwie i rekordzie polski podczas finału indywidualnego biegu na 400 metrów.

Na pierwszej zmianie bardzo dobrze wystartowała Kinga Gacka biegnąca na szóstym torze. Dzięki jej zmianie polska sztafeta jako pierwsza przekazała pałeczkę. Marika Popowicz – Drapała jako pierwsza zbiegła do krawężnika i długo odpierała atak Niemki. Drugie przekazanie pałeczki nie było aż tak dobre jak pierwsza zmiana. Jednak biegnąca jako trzecia, Iga Baumgart – Witan odrobiła wszelkie straty i jako pierwsza przekazała pałeczkę ostatniej zmianie. Tam wystąpiła Justyna Święty – Ersetic, która kontrolowała bieg biegnąc bardzo dobrze taktycznie po zewnętrznej części pierwszego toru. Nasza zawodnicza nie oddała prowadzenia do samej mety. Polki uzyskał czas 3:25,59. Druga dobiegła sztafeta Niemiec z 3:25,90, trzecia była Holandia z 3:25,99.

W drugim półfinale rywalki pobiegły dużo szybciej. Wygrała Irlandia z 3:24,81. Druga była Francja 3:25,15, a trzecia dobiegła reprezentacja Belgii 3:25,16. Szybciej pobiegły też Hiszpanki i Włoszki, które awansowały z czasem z czwartego i piątego miejsca w drugim półfinale. Należy jednak zaznaczyć, że pierwszy półfinał był bardziej taktyczny, a w naszej drużynie nie wystartowała najlepsza europejska biegaczka na 400 metrów, która odpoczywa przed jutrzejszym finałem

Finał w środę 12 czerwca o 21:05

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments