433930396 837742008392644 1542854542787078084 n
17 maja 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

PKO Gdynia Półmaraton już w sobotę

W najbliższą sobotę, 18 maja, powróci jedna z największych imprez biegowych w Polsce, czyli PKO Gdynia Półmaraton. Ponad 5000 biegaczek i biegaczy wystartuje w biegu głównym na dystansie półmaratonu jak i towarzyszącym biegu na 5 kilometrów. O tym dlaczego warto wpaść do Gdyni przeczytacie poniżej.

Po kilku latach kryzysu na rynku biegowym możemy już chyba mówić, że zbliżamy się do stanu sprzed pandemii. Frekwencja jest imponująca, to dla nas pozytywne zaskoczenie.” powiedział Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. W podobnym tonie, kilka tygodni wcześniej wypowiadał się rzecznik prasowy PKO Gdynia Półmaraton Piotr Jakóbik w naszym podkaście.

Tegoroczna impreza odbiega nieco charakterem od poprzednich edycji biegu. Co najważniejsze zostanie rozegrana wieczorem, co nada zupełnie innego klimatu zmaganiom biegaczy. Trasa zawodów poprowadzi biegaczy obok największych gdyńskich atrakcji, w tym m.in. ulicą Świętojańską i Bulwarem Nadmorskim. Start i meta zawodów będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki. Start biegu zaplanowano w sobotni wieczór, o godz. 20:30. Całość imprezy oprawiona będzie różnymi instalacjami świetlnymi. Kibice na mecie będą wyposażeni w opaski świecące w rytm muzyki, łódź podwodna, obok, której przebiegną uczestnicy zostanie oświetlona laserami, a na trasie nie zabraknie też pokazów ognia.

Wszystko to wskazuje na rozrywkowy charakter biegu. Nie ukrywają tego sami organizatorzy organizując też otwarte after party w strefie mety dla biegaczy i kibiców. Jednak jeśli ktoś z uczestników zamierza powalczyć o mocny wynik również będzie miał ku temu okazję. „Czasem mówi się, że w Gdyni nie można szybko pobiec, ale to nieprawda. Przecież na mistrzostwach świata w półmaratonie padły tutaj świetne rezultaty, w tym rekord świata kobiet. Startującym w sobotę życzę powodzenia – cieszcie się każdą chwilą na trasie i pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu.” powiedział na konferencji prasowej Adam Głogowski, reprezentant Polski podczas MŚ w półmaratonie w 2020 roku.

W biurze zawodów wciąż można zapisać się na biegi zarówno na dystansie półmaratonu jak i 5 kilometrów. Jeśli nie chcecie biec, warto skorzystać z uroków nadmorskiego miasta nocą i cieszyć się imprezą jako kibic.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments