28 maja 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Pacé: Jimmy Gressier 27:24.51

Jimmy Gressier wygrał Puchar Europy na 10000 m. Wynik 27:24.51 oznacza mocno poprawioną życiówkę i wypełnienie minimum na Mistrzostwa Świata w Eugene (27:28). Francuz przez większą część dystansu biegł sam, a mimo tego uzyskał 3 wynik we francuskiej historii.

Na drugim miejscu finiszował Hiszpan, Carlos Mayo (27:53.12), podium uzupełnił, reprezentant Turcji, Aras Kaya (27:58.08).

Wracając do wyczynu Gressiera. Szybciej we francuskiej historii biegali tylko: Antonio Martins (27:22.78) i Morhad Amdouni (27:23.39). Poprzednia życiówka Gressiera wynosiła 28:44.17, choć na ulicy biegał już dużo szybciej. W tym roku 27:41 podczas mistrzostw kraju.

Klasyfikację drużyn wśród mężczyzn zdominowali Francuzi, zwyciężając nad Hiszpanami i Niemcami. U pań wygrały Niemki, przed Turczynkami i biegaczkami z Wielkiej Brytanii. Polki ukończyły na 8 miejscu.