bieg ursynowa
8 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ostatnie dni rejestracji na najszybszą piątkę w Warszawie – start już 18 września!


Już 18 września Aleję Komisji Edukacji Narodowej na Ursynowie przemierzą 2 tysiące biegaczy ścigających się w najszybszej „piątce” Warszawy, czyli 14. Biegu Ursynowa. Impreza wraca do kalendarza biegowego po 2 latach przerwy spowodowanych pandemią koronawirusa. Hasłem biegu jest ponownie „Yes, I KEN”, które nawiązuje i do sportowej rywalizacji, i miejsca rozgrywania zawodów.

Bardzo szybka, sprzyjająca biciu rekordów życiowych trasa (prosto w tę i z powrotem Aleją KEN) ma atest PZLA, prowadzi wyłącznie po nawierzchni asfaltowej. Biegacze wystartują w niedzielę 18 września o godzinie 10 pod Urzędem Dzielnicy Ursynów przy Alei KEN 61. Tam też zostanie usytuowana meta zawodów.

Powoli dobiegają końca zapisy. Rejestracja zakończy się w najbliższą niedzielę 11 września o godzinie 23:59. Na podjęcie „jedynie słusznej” decyzji o starcie w Biegu Ursynową pozostało zatem już tylko kilka dni! Zapisy trwają jeszcze na stronie https://b4sportonline.pl/bieg_ursynowa/zapisy_na_bieg_ursynowa/.

Wpisowe wynosi 55 pln. Osoby powyżej 65 roku życia są z opłaty startowej zwolnione i biegną bezpłatnie.

Start w 14. Biegu Ursynowa zapowiedziało kilkoro znakomitych biegaczy należących do czołówki nie tylko warszawskiej, ale i krajowej. Szczególnie frapująca powinna być rywalizacja o zwycięstwo wśród kobiet pomiędzy triumfatorką rozegranego w ostatnią niedzielę Biegu przez Most Anną Łapińską, a niezwykle wszechstronną Dominiką Stelmach, która kilkanaście dni temu zajęła drugie miejsce w bardzo prestiżowym Comrades Marathon w Republice Południowej Afryki.

Organizator, Urząd Dzielnicy Ursynów przygotował 2 tysiące pakietów startowych, a w nich imienny numer startowy i koszulka techniczna,. Limit na pokonanie 5 kilometrów wynosi 45 minut. O biegaczy celujących w konkretny czas zadbają Pacemakerzy, będzie również grupa motywacyjna “byle dobiec”. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal na mecie. Na trasie nie zabraknie fotoreporterów, którzy zadbają o atrakcyjne pamiątki ze zmagań dla biegaczy. Barwną falę biegnących i każdego z osobną będzie fotografował m. in. doskonale znany Jacek „Ultralovers” Deneka, który wyjątkowo zamieni górskie plenery na ulice Ursynowa.

Biuro zawodów Biegu Ursynowa znajdzie się w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów przy Alei KEN 61 i  będzie czynne w przeddzień imprezy, w sobotę 17 września w godzinach 9:00-18:00 oraz bezpośrednio przed biegiem, w niedzielę 18 września, w godz. 7:00-9:30.

BIEG URSYNOWA 2022 „W PIGUŁCE”

Organizator: Urząd Dzielnicy Ursynów miasta stołecznego Warszawa
Realizacja: Fundacja Run Vegan
Sponsorzy wydarzenia: Centrum Ursynów, Apartamenty Forrest Club Kabaty
Sponsorzy nagród: DENON, TRIGAR, Garmin, InterSport
Termin: 18 września 2022 (niedziela), godz. 10:00
START/META: obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, Aleja KEN 61, Warszawa
Dystans, trasa: 5 km Aleją KEN, asfalt, atest PZLA
Baza imprezy, biuro zawodów: Urząd Dzielnicy Ursynów, Aleja KEN 61, Warszawa
Zapisy i regulamin: www.biegursynowa.waw.pl
Opłata startowa: 55 pln (osoby 65+ lat zwolnione)
Pakiet startowy: imienny numer, czip do pomiaru czasu, koszulka techniczna, na mecie – pamiątkowy medal za ukończenie
Nagrody: statuetki, upominki rzeczowe
Klasyfikacje: OPEN, OPEN K/M (kobiety/mężczyźni), KATEGORIE WIEKOWE K/M co 10 lat, wyścig na wózkach
Dekoracja: godz. 11:00
Kontakt: Violetta Domaradzka, info@runvegan.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.