breza
13 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Olimpia Breza ustanowiła młodzieżowy rekord Polski na 5000 metrów

Na mityngu w Karlsruhe Olimpia Breza przebiegła dystans 5000 metrów w czasie 15:28.13. To nowy rekord Polski do lat 23.

Poprzednią rekordzistką była Zofia Dudek, która na 5000 metrów miała o blisko 5 sekund gorszy czas. To też siódmy najlepszy wynik na tym dystansie w historii polskiej lekkoatletyki (rekordzistką kraju jest Lidia Chojecka, która w 2002 roku pobiegła w czasie 15:04.88).

W Niemczech Breza zajęła siódme miejsce. Wygrała reprezentantka gospodarzy Hanna Klein (15:13.59).
W Karlsruhe startowali też inni Polacy. Margarita Koczanowa zajęła 10. miejsce na 800 metrów (2:03.48), a Filip Ostrowski był 12. na 1500 metrów (3:38.51).

Zawody w Karlsruhe zaliczane są do cyklu World Athletics Continental Tour Challenger.