sawe
26 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nowy rekord półmaratonu w Bahrajnie i spora suma za wygraną

Sebastian Sawe z Kenii i Tigist Assefa z Etiopii zostali zwycięzcami Bahrein Royal Night Half Marathon 2022. Sawe przekroczył linię mety z czasem 58:57, pobijając poprzedni rekord trasy Bahrein Half Marathon, ustanowiony przez Etiopczyka Abadiego Hadisa, który wyniósł 59:42.

27-letni Sawe, który na początku tego miesiąca wygrał mistrzostwa Kenii w biegach przełajowych, będzie reprezentował swój kraj na mistrzostwach świata w biegach przełajowych, które odbędą się w Bathurst w Australii w lutym 2023 roku.

Drugie miejsce w półmaratonie w Bahrajnie zajął Daniel Simiu Eebenyo, biegacz z Kenii ustanowił rekord życiowy 59:04. Podium mężczyzn uzupełnił dwukrotny halowy mistrz świata Yomif Kejelcha z Etiopii z wynikiem 59:25.

U kobiet wygrała Tigest Assefa, zwyciężczyni maratonu berlińskiego, która pokonała trasę z czasem 1:07:40. Winfridah Moseti z Kenii zajęła drugie miejsce z czasem 1:08:21, a jej rodaczka Agnes Ngolo trzecie z 1:08:51.

Bahrein Royal Night Half Marathon dzięki ogromnym nagrodom pieniężnym jest to jeden z najbogatszych półmaratonów na świecie.