india
14 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Niezwykły finisz biegu w Indiach. Zawodnicy prześcigali się, by nie wygrać

Bieg na 5000 metrów mężczyzn podczas 62. mistrzostw Indii w lekkiej atletyce przejdzie do historii jako jeden z najdziwniejszych biegów. Sześciu biegaczy biegnących na czele biegu wbiegło razem na ostatnią prostą, jednak żaden z nich nie wykazywał ochoty na wygraną. Powodem prawdopodobnie była kontrola antydopingowa czekająca na zwycięzcę.

Bieg ostatecznie wygrał Murli Gavit (14:08.49), a tuż za nim wbiegli Gaurav Mathur (14:08.54) i Sachelal Patel (14:08.56). W sumie sześciu pierwszych zawodników na mecie zmieściło się w 0,25 sekundy!

Na jednym z twitterowych kont można obejrzeć zdumiewający finisz zawodników.

Bardzo łatwo porównać rywalizację do zeszłorocznego biegu na 5000 metrów w ramach mistrzostw Indii, który jest do obejrzenia na YouTube. Co ciekawe tegorocznego biegu nie ukończyło sześciu innych biegaczy, a dziesięciu w ogóle nie wystartowało.

Już kilka dni temu pisaliśmy o skandalu dopingowym w Indiach, kiedy to zawodnicy uciekali przed kontrolerami antydopingowymi. Portal „The Indian Express” podawał, że gdy podczas lokalnych zawodów lekkoatletycznych w Indiach pojawiła się informacja o kontroli antydopingowej, zawodnicy zaczęli uciekać ze stadionu. Do finału biegu na 100 metrów stawił się tylko jeden uczestnik, a zawodniczka, która ukończyła bieg z przeszkodami, pobiegła dalej, by kontrolerzy nie mogli jej złapać.