wings
31 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mniej niż 100 dni do starty 10. edycji Wings for Life


10. edycja Wings for Life World Run odbędzie się 7 maja 2023 jednocześnie na wszystkich kontynentach. Do startu można dołączyć z dowolnego miejsca w Polsce, za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwala trenować z ruchomą metą, a w dniu imprezy klasyfikuje uczestnika w globalnym rankingu. Koszt rejestracji wynosi 70 zł. Zgłoszeni pomiędzy 27.01 a 14.02 otrzymają dodatkowy pakiet, sfinansowany przez partnera biegu. 100% opłat startowych trafi na konto Fundacji Wings for Life.

Im więcej uczestników dołączy do majowego wydarzenia, tym więcej środków zgromadzi Fundacja Wings for Life, której misją jest odnalezienie skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Opłaty wpisowe wszystkich zarejestrowanych w całości przekazywane są na badania, terapie i testy kliniczne. Na przestrzeni 9 edycji, dzięki Wings for Life World Run, Fundacja zgromadziła 38,3 miliona euro, które przeznaczyła na sfinansowanie 276 projektów naukowych.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BIEG Z APLIKACJĄ DO 14 LUTEGO I ZDOBĄŹ DODATKOWY PAKIET

Rekordzistka swiata w biegu 12h Dominika Stelmach poczas Biegu z Aplikacja fot. Dorota Szulc

Myślę, że jesteśmy już w połowie drogi, jeśli chodzi o odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Obecnie, jako naukowcy, nie zadajemy już pytań o to czy będziemy w stanie je wyleczyć, ale raczej o to, kiedy to nastąpi. – komentuje profesor Michael Kilgard z Uniwersytetu w Teksasie.

Na liście startowej majowego biegu zameldowali się już, między innymi: żużlowiec Maciej Janowski, skialpinista Andrzej Bargiel, modelka Zuza Kołodziejczyk i tiktokerka Maria Jeleniewska. Część z nich dołączy do Wings for Life World Run dzięki Aplikacji, reszta ustawi się na linii startu wyprzedanego Biegu Flagowego w Poznaniu. Niezależnie od wybranej formuły i lokalizacji, wszyscy zaczną biec dokładnie w tym samym czasie, a w pogoń za nimi ruszy wirtualny lub realny Samochód Pościgowy, za sterami którego zasiądzie Adam Małysz.

Aplikację rozwijamy od pierwszej edycji biegu. To naprawdę świetne narzędzie, dzięki któremu uczestnik czuje się częścią globalnej imprezy. Żeby wystartować, wystarczy wyjść z domu i po prostu ruszyć przed siebie. Niezależnie od lokalizacji, wszyscy uczestnicy wspierają misję Wings for Life w dokładnie ten sam sposób, a my jako organizatorzy, staramy się z roku na rok coraz bardziej uatrakcyjniać całe doświadczenie. – przekonuje Paweł Januszewski, dyrektor sportowy biegu w Polsce.

Od 27 stycznia do 14 lutego, przy zapisaniu się na Bieg z Aplikacją, partner wydarzenia Philips Sport Headphones opłaci wpisowe na bieg dla drugiej osoby. Nowy uczestnik razem z numerem startowym otrzyma dodatkowy voucher uprawniający do startu. Bieg z Aplikacją nie musi oznaczać biegu w pojedynkę. W Polsce jest już 7 miejsc, gdzie będzie można wziąć udział w imprezie z innymi korzystającymi z Aplikacji: Namysłów, Opole, Radomsko, Kalety, Grodzisk Mazowiecki, Zabrze i Mikołajki. Grupowy bieg może założyć każdy, za pośrednictwem oficjalnej strony biegu.

Pobiegnij z Aplikacją w pojedynkę lub dołącz do jednej z wielu lokalizacji w Polsce:  www.wingsforlifeworldrun.com.

Możliwość komentowania została wyłączona.