sztafeta 2
1 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa świata sztafet przełożone na 2025 rok

Zaplanowane na przyszły rok Mistrzostwa Świata Sztafet w Kantonie zostały przełożone na 2025 rok. Powodem jest epidemia koronawirusa.

Impreza miała się odbyć w dniach 13-14 maja. Wiemy już jednak, że ten termin jest nieaktualny. Taką decyzję podjął zarówno komitet organizacyjny w Kantonie, jak i Chińskie Stowarzyszenie Lekkoatletyki.

Oznacza to też zmiany, jeśli chodzi o kwalifikacje do mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Budapeszcie. Postanowiono, że awans uzyska osiem najlepszych sztafet z tegorocznych mistrzostw świata z Eugene oraz osiem sztafet, które do końca czerwca przyszłego roku będą mogły się poszczycić najlepszymi wynikami.

Tym samym nasza reprezentacja ma pewny start tylko w sztafecie mieszanej 4×400 m. Polacy w Eugene zajęli 4. miejsce.

Zanim jednak odbędą się mistrzostwa świata sztafet w Kantonie, to rok wcześniej taka impreza odbędzie się w innej miejscowości. 30 listopada Światowa Rada Lekkoatletyki wybierze gospodarza na 2024 rok.

Dodajmy, że ostatnie mistrzostwa świata sztafet odbyły się w poprzednim roku w Chorzowie. Polacy zdobyli pięć medali – dwa złote i trzy srebrne i zajęli 2. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrali Włosi z trzema złotami.