dubai
11 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa Azji w półmaratonie w upalnym Dubaju dla Japończyków

W dość okrojonych składach rozegrano dzisiaj Mistrzostwa Azji w półmaratonie. Zawody rozegrano w upalnym Dubaju, gdzie w godzinie startu było już 24 stopnie. W klasyfikacji indywidualnej triumfowali zawodnicy z Japonii, którzy jednak nie znaleźli się w klasyfikacji drużynowej, ponieważ nie skompletowali całego zespołu.

Bieg mężczyzn z bezpieczną przewagą wygrał Daisuke Doi, który pokonał trasę w 1 godzinę, 3 minuty i 43 sekundy. Doi to 27-letni zawodnik, który na swoim koncie ma już uzyskanie takich rekordów życiowych jak 1:01:26 w półmaratonie oraz 2:07:55 w maratonie. Ponad 20 sekund za Japończykiem do mety dotarł zawodnik z Chin Kegu Yang. Na trzecim miejscu uplasował się Sawan Barwal z Indii.

8Mohammadjafar MoradiIran01:06:14

Według oficjalnych wyników w klasyfikacji drużynowej triumfowały Indie (suma czasów trzech pierwszych zawodników: 3:17:56), przed Kazachstanem (3:26:46) oraz drużyną Zjednoczonych Emiratów Arabskich (3:27:25). Wyniki są o tyle dziwne, że w pierwszej ósemce zawodów było trzech zawodników z Iranu i to oni powinni zostać zwycięzcami w drużynówce.

W biegu kobiet najszybsza Japonka Hina Yanagitani, przed Sitorą Khamidovą z Uzbekistanu oraz Sardaną Trofimovą z Kirgisanu. Drużynowo na podium znalazły się Kirgistan (3:46:08), Uzbekistan (3:53:47) i Indie (3:58:41).