Fot.LigaBiegowa3
10 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

11 wyjątkowych Biegów Niepodległości! Gdzie warto pobiec 11 listopada?


Z okazji Święta Niepodległości w wielu zakątkach Polski organizowane są, upamiętniające ten szczególny dzień, imprezy biegowe. To także jedna z ostatnich okazji, by zapunktować w tegorocznej rywalizacji Ligi Biegowej! Zebraliśmy dla Was 11 ciekawych imprez organizowanych w ramach obchodów 11 listopada, na których naszym zdaniem warto być.

Tegoroczna zabawa w Lidze Biegowej powoli dobiega końca. Stopniowo przygotowujemy się już do podsumowań i wyłonienia zwycięzców rywalizacji. Jednak wciąż można powalczyć o wyższe miejsce w rankingu! Spójrz, gdzie warto pobiec, aby zamienić kilometry na punkty, a przy tym doskonale się bawić, świętując Dzień Niepodległości.

Po ukończonym biegu Twój wynik automatycznie pojawi się w rankingu Ligi i zostanie on przeliczony na punkty. Pamiętaj, by po biegu sprawdzić, czy Twój wynik jest już na Twoim koncie w Lidze Biegowej! Organizatorem Ligi Biegowej jest Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Warszawa
Warszawski Bieg Niepodległości, to najstarsze tego typu, cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz biegów z okazji 11 listopada. Już po raz 33. biegacze wystartują z
al. Jana Pawła II w Warszawie. Bieg obejmuje kilka dystansów: główny bieg na 10 km, zawody dla zawodników na wózkach z napędem aktywnym oraz tandemach (10 km), zawody nordic walking (6,5 km), bieg Mila niepodległości (1 918 m), a także bieg wirtualny, w którym można wziąć udział, biegając w dowolnym miejscu w dniach 11-17.11.2023 r.

Bieg Niepodległości RunPoland w Poznaniu

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Poznań lub wirtualnie
Bieg, który w 2018 roku ustanowił frekwencyjny rekord Polski z liczbą ponad 30 000 zapisanych uczestników i 25 000 dopuszczonymi do startu. Można wziąć w nim udział zarówno w Poznaniu, startując z innymi uczestnikami, jak i w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie – startując wirtualnie. Dystans wynosi 10 km. Na starcie biegu stacjonarnego wszyscy biegacze utworzą biało-czerwoną flagę, w tej wyjątkowy sposób upamiętniając odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Krakowski Bieg Niepodległości

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Kraków
Krakowski Bieg Niepodległości na dystansie 11 km i 111 m wystartuje 11 listopada z krakowskich Błoń. Organizatorem biegu jest Fundacja Vena-Sport, która poprzez wydarzenia sportowe wspiera krakowską kardiochirurgię dziecięcą. Również tegoroczny bieg wesprze cele charytatywne, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup głowicy przezprzełykowej – niezbędnej do operacji kardiochirurgicznej noworodków.

11. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Rzeszów
Największy bieg organizowany na Podkarpaciu z okazji święta odzyskania niepodległości. Dystans biegu wynosi 10 km, a trasa przebiega przez Bulwary oraz centrum miasta. Kilkunastu biegaczy przebiegnie dystans z 20-metrową flagą Polski, upamiętniając ten wyjątkowy dzień.

X  Zakopiański Bieg Niepodległości

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Zakopane
Jeśli uwielbiasz Tatry i zamierzasz weekend spędzić w ich okolicach, 11 listopada odwiedź Zakopane. Tego dnia bowiem organizowany jest bieg na dystansie 5 km. Organizator zapewnia pamiątkowe koszulki oraz klasyfikacje z podziałem na kategorie wiekowe. “Piątka” nie wymaga specjalnego przygotowania, możesz więc zapisać się choćby teraz i spontanicznie zawitać na starcie imprezy – odśpiewać wspólnie hymn i pobiec najpiękniejszymi ulicami miasta.

Bieg Niepodległości w Gdyni

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Gdynia
Bieg Niepodległości powrócił na gdyńskie ulice w 2022 roku. Także i tym razem trójmiejscy biegacze będą mogli upamiętnić odzyskanie niepodległości podczas kolejnej edycji biegu! Dystans biegu wynosi 10 km, a dodatkowo towarzyszą mu zawody Nordic Walking. Jednak nie są to jedyne atrakcje zaplanowane w tym dniu – imprezami towarzyszącymi będą także warsztaty z robotyki dla najmłodszych oraz konkursy dla gdyńskich szkół!

IX Gnieźnieński Bieg Niepodległości

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Gniezno
IX Gnieźnieński Bieg Niepodległości rozpocznie się dokładnie o godzinie 11:11, a uczestnicy wystartują przy Katedrze Gnieźnieńskiej. Dystans, który pokonają wynosi 10 km, a jego finisz zaplanowany jest na gnieźnieńskim rynku. Jest to wydarzenie, w którym biegacze mogą świętować odzyskanie niepodległości w wyjątkowym dla polskiej historii miejscu!

8. “Ultraniepodległa” 

Termin: 10/11.11.2023 r.
Miejsce: Opole
Już po raz kolejny opolscy biegacze będą mogli uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym roku przypada 105 rocznica tego wydarzenia, dlatego też uczestnicy pokonają wyjątkowy dystans 105 km. I chociaż dystans ten nie wlicza się do Ligi Biegowej, to jednak zdecydowaliśmy się ująć ten bieg w zestawieniu, z racji na jego wyjątkowość.  Jest to propozycja dla osób doświadczonych na długich dystansach. Co ważne, bieg rozpocznie się już w nocy! Początek i koniec biegu znajdują się w JuraParku w Krasiejowie.

Niepodległa Jura-Run

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Opole
Bieg “Niepodległa Jura-Run” jest alternatywą dla biegaczy z Opola, którzy preferują biegi na krótszym dystansie. Trasa biegu przebiega na dystansie 10,5 km, a uczestnicy na jego pokonanie będą mieli 2 godziny. Więcej informacji o biegu, a także możliwość zapisu znajduje się na stronie: Niepodległa Jura-Run

Biegnę dla Niepodległej

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Białystok
Trasa białostockiego biegu “Biegnę dla Niepodległej” przebiega na dystansie 10 km. Będzie ona przebiegała przez najważniejsze miejsca związane z odzyskaniem niepodległości, chociażby przez nazwę ulicy lub jej patrona. Start i meta znajdują się na Al. J. Piłsudskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie bieg na krótszym dystansie 1 918 m.

Bydgoski Bieg Niepodległości

Termin: 11.11.2023 r.
Miejsce: Bydgoszcz
Bieg z okazji odzyskania niepodległości organizowany jest także w Bydgoszczy! Mieszkańcy będą mogli wystartować w biegu na dystansie 5 km, który rozpocznie się o godzinie 11:00 na Stadionie Zawiszy. Dodatkowo odbędzie się bieg dla dzieci, który jest zachętą do aktywnego świętowania dla najmłodszych!

Źródło: informacja prasowa Ligi Biegowej

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
8 miesięcy temu

Górski Bieg Niepodległości w ramach Biegu Zbója !

Bartosz
Bartosz
8 miesięcy temu

Zapomnieliście o kultowym 🙂 Biegu w Rychnowie (zachodniopomorskie). 12 listopada