mikolaj raczynski
12 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

Mikołaj Raczyński wyjaśni wykorzystanie biegów długich w treningu maratońskim. Konferencja Biegowe 360


Reklama

Mikołaj Raczyński będzie jednym z prelegentów konferencji Biegowe 360 stopni. Mikołaj jest trenerem specjalizującym się w prowadzeniu ambitnych biegaczek i biegaczy amatorów. W swojej pracy trenerskiej stara się łączyć naukowe podejście do treningu z przekazywaniem pasji do biegania jako najprostszej formy aktywności. Prowadzi treningi Speed Squad dla społeczności adidas Runners Warsaw i jest założycielem grupy Passion First. Autor tekstów i podcastów na portalu Bieganie.pl. W wolnych chwilach sam bawi się w sport, w ostatnich latach zdobywał medale na Mistrzostwach Świata i Europy w duathlonie w kategorii AG. 

W dniach 21-22 października 2023 r. w Zakopanem odbędzie się „Biegowe 360 stopni” – konferencja, w trakcie której wszyscy amatorzy biegania otrzymają kompleksową wiedzę niezbędną do zdrowego uprawiania tego sportu. Dziś o tematykę swojego wystąpienia zapytaliśmy kolejnego z naszych prelegentów – Mikołaja Raczyńskiego znanego również jako „Biegającego Filozofa”, który przybliży w Zakopanem temat długich rozbiegań u biegaczy długodystansowych. Jego wykład zatytułowany będzie: Długie biegi w przygotowaniach maratońskich na przykładzie najlepszych amerykańskich biegaczy”.

Mikołaj Raczyński zaprasza na konferencję Biegowe 360 stopni w Zakopanem

Mikołaj Raczyński: Biegi długie, czyli popularne „long runy” budzą wiele emocji. Dla jednych są zbyt eksploatujące, żeby je robić, a inni uważają, że są absolutną koniecznością w treningu maratońskim.

Jednak poza pytaniem czy w ogóle je robić, można się zastanowić jak często je wykonywać, z jaką intensywnością i jak powinny być długie. Możliwości jest wiele – od spokojnych rozbiegań, przez biegi na pierwszym progu tlenowym, aż wreszcie na biegach w tempie maratońskim kończąc. W swoim wystąpieniu opowiem jak do sprawy podchodzą amerykańscy trenerzy i pod tym kątem przeanalizuję wybrane przygotowania wyczynowych biegaczy zza oceanu.

mikołaj raczyński

Dlaczego wybrałem biegaczy z tego regionu? Powodów jest kilka – przede wszystkim amerykańscy trenerzy są bardzo rozpoznawalni (np. Daniels, Hanson, Schwartz), ale – co niezwykle ważne – pełne dzienniczki treningowe większości Amerykanów są ogólnodostępne, a to bardzo ułatwia takie analizy. Jeśli do tego dodamy poziom sportowy, to uzyskamy wartościowe źródło informacji.

Zapisy wciąż dostępne!

Wciąż można się zapisywać na konferencję „Biegowe 360 stopni”. W ramach części pakietów istnieje możliwość zakwaterowania w zakopiańskim COS oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dla chętnych przewidziany został również pobyt w pokojach hipoksyjnych, które, jako innowacyjne rozwiązanie, w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Możliwy będzie również udział w samej konferencji, bez wykupienia zakwaterowania i wyżywienia. Koszt najtańszego pakietu wynosi tylko sto złotych, a zapisy do udziału w wydarzeniu „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023” przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl lub przez formularz na oficjalnej stronie wydarzenia (poniżej). Wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/.

plakatBiegowe360 Zakopane

Imprezą towarzyszącą konferencji będzie kolejna odsłona biegu „Dycha Pod Krokwią” z pulą nagród przekraczającą kwotę pięciu tysięcy złotych. Głównym partnerem wydarzenia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jest PZLA, AZS i marka Mizuno oraz Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, dzięki której uczestnicy konferencji będą mogli zdobyć aż 45 biletów na przyszłoroczne zawody w ramach Diamentowej Lidze na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają specjalne certyfikaty, a także prospekty szkoleniowe oraz gadżety biegowe.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments