mental health day
10 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mental Health Day z Anną Kiełbasińską


10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (World Mental Health Day), czyli międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększania świadomości i wspierania walki ze stygmatyzacją społeczną. Z tej okazji marka New Balance oraz Swords Athletics łączą siły, wspierając ideę w sportowym kontekście, który odpowiada naszemu biegowemu DNA.

Na specjalnym treningu w najbliższą sobotę zobaczymy ambasadorkę marki New Balance, medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio Anię Kiełbasińską. Wybitne jesienne wyniki naszej biegaczki poprzedzone były miesiącami ciężkiej walki z kontuzją i przeciwnościami, które są świadectwem ogromnej siły mentalnej. Podczas spotkania zgłębiane będą aspekty związane z motywacją, rolą otoczenia oraz wsparciem jakiego potrzebuje sportowiec.

Dowiemy się również jak wskazówki wynikające z ekstremalnych wyzwań na poziomie wyczynowym można przełożyć na problemy dnia codziennego amatorów biegania. Oprócz Anny Kiełbasińskiej gościem będzie również psycholog, który poprowadzi blok zdrowia psychicznego i sportu Mental Health, poruszając takie tematy jak: obserwacja i diagnozowanie siebie, jak działać w grupie, wspierać siebie, wyczuwać emocje oraz wykorzystywać sport do pracy z głową.

Event ma formułę otwartą, każdy chętny może w nim wziąć udział.

Plan wydarzenia:

  • 9:00 zbiórka NIEBO Nowy Świat 21, Warszawa
  • 9:05 wspólne bieganie 30-40 min, jogging, zabawy biegowe, ciekawostki, zdjęcia
  • 9:50 powrót na miejsce zbiórki
  • 9:55-10:45 śniadanie, kawa plus napoje – piekarnia DEJ
  • 11-12 start panelu prowadzonego przez Swords Athletics

Wydarzenie na facebook: https://www.facebook.com/events/772039047205837

new balance

Możliwość komentowania została wyłączona.