marika popowisz drapala
1 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Marika Popowicz-Drapała z nowym rekordem wygrała na 400 m w Lublinie.


Lekkoatletka podczas odbywającego się 30 maja mityngu Lubelskie Koziołki, gdzie panowały trudne warunki pogodowe (bardzo silny wiatr), odniosła zwycięstwo w biegu na 400 m, osiągając czas 51,91 s i zdecydowanie triumfowała nad drugą zawodniczką, Alicją Wroną-Kutrzebą (52,77 s). Po raz pierwszy w karierze Popowicz pokonała ten dystans poniżej 52 sekund, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy na otwartym stadionie.

Podczas halowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w lutym 2024 roku w Toruniu, wygrała bieg na 400 m z czasem 51,87, ustanawiając na hali swój nowy rekord życiowy (PB) i jednocześnie została rekordzistką świata na tym dystansie w kategorii masters. Poprzedni rekord należał do Czeszki Heleny Fuchsovej i wynosił 51,99 sekund.

„Jestem wciąż świeżakiem na tym dystansie. Na 60 czy 200 m czuję się pewnie, a tu wszystko jest nowe. Liczę, że do igrzysk jeszcze się podszkolę” – wspominała w lutym sprinterka.

Jak widać, Marika jest w bardzo dobrej dyspozycji, a to wszystko przed Mistrzostwami Europy i Igrzyskami Olimpijskimi. Zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz SL wystartuje na mistrzostwach w sztafecie 4×400 m kobiet oraz 4×400 m mix.

Trzymamy mocno kciuki i czekamy na występy naszych reprezentantów.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
16 dni temu

Brawo, tak trzymać!

Michał
Michał
16 dni temu

Niesamowita przemiana tej Zawodniczki i drugie sportowe życie. Szacun, że jeszcze Jej się chce.

P R
P R
15 dni temu

Jest to też rekord Polski w kategorii W35 na otwartym stadionie. Poprzedni również należał do Mariki i wynosił 52:13.