68018 home megiermaciej jpg
28 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Maciej Megier zdobywa drugi medal Mistrzostw Polski na 3000 m z przeszkodami


Maciej Megier, trenujący na co dzień w klubie AZS-AWFiS Gdańsk, obronił mistrzowski tytuł w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Końcówka biegu była bardzo emocjonująca. Na 250 metrów przed metą zaatakował i po świetnym finiszu obronił mistrzowski tytuł z 2023 roku, osiągając czas 8:38,75.

Joanna Jóźwik: Przede wszystkim gratuluję zdobycia złotego medalu. Pierwsze pytanie, które mnie tutaj zastanawia, to dlaczego koszulka jest tył na przód?

Maciej Megier: Po biegu podbiegłem do moich rodziców, do mojej mamy, bo dzisiaj ma urodziny. Zdjąłem koszulkę i potem nałożyłem ją do zdjęcia z chłopakami i kurcze, tak tył na przód ją nałożyłem.

Joanna Jóźwik: No wiadomo, urodziny mamy są ważniejsze. Powiedz, jak oceniasz swój bieg dzisiaj?

Maciej Megier: Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo tak też z trenerem ustaliliśmy, że bieg będzie dosyć wolny. No nie był nie wiadomo jak wolny, ale udało się i tak tę końcówkę przyspieszyć. Można powiedzieć, że był to wolny bieg.

Joanna Jóźwik: A czy taka była założona taktyka, czy jednak tak po prostu wyszło? W tych biegach przeszkodowych, średnich tak to często wygląda?

Maciej Megier: Tak, tym bardziej, że są Mistrzostwa Polski, biegamy na medale. Każdy chce zdobyć złoto. Wiadomo, na początku zawsze jest jakaś czajówka, a potem jak już się rozkręcimy, to wyniki są całkiem dobre.

Joanna Jóźwik: Powiedz, jakie masz teraz plany na kolejne starty? Ewentualnie obóz?

Maciej Megier: Teraz na pewno jadę, w przyszłym tygodniu, na obóz. Taki dosyć krótki, 10-14 dni do Lublina, ponieważ chcę się jeszcze trochę odbudować. Miałem trochę ciężki ten sezon i będę startował na Mistrzostwach Polski do lat 23, za miesiąc.

Joanna Jóźwik: No właśnie, przecież Ty jesteś tak młodziutki, więc słuchaj, trzymamy kciuki za kolejne starty. Oby wyniki pięły się do przodu i obyś się rozpędzał.

Maciej Megier: Dziękuję bardzo.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Majkel
Majkel
14 dni temu

Przeszkody od kilku lat są na strasznie niskim poziomie. W roku olimpijskim 2008, trzeba było pobiec 8:30 żeby w ogóle wejść na podium.

Patryk
Patryk
13 dni temu
Reply to  Majkel

Nie wiesz jak trenował do tego sezonu. Ale gdyby się udało, miałby minimum olimpijskie. Ten chłopak rok temu na 150m do mety walczył o srebro, brąz mistrzostw Europy U23 w biegu z przeszkodami