anna wielgosz w polfinale mistrz
28 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Anna Wielgosz Mistrzynią Polski w biegu na 800m


Anna Wielgosz obroniła mistrzowski tytuł w biegu na 800 m podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Bydgoszczy, osiągając czas 2:01,18. Jej największa rywalka, Angelika Sarna, zameldowała się jako druga z czasem 2:01,42, niestety nie uzyskując minimum kwalifikującego na Igrzyska Olimpijskie.

Wielgosz i Sarna od początku znajdowały się w czołówce biegu, który został otwarty bardzo spokojnie. Wielgosz, tak jak w Rzymie, zajęła komfortową pozycję, żeby móc kontrolować cały bieg zaraz za Angeliką Sarną, która na pierwszym okrążeniu zdecydowała się o poprowadzeniu biegu. Po pierwszym, wolniejszym okrążeniu (zakończonym po ponad 60 sekundach) sytuacja się nie zmieniła – nadal Sarna znajdowała się na prowadzeniu, za nią była Wielgosz, a dalej w stawce biegła Topolnicka.

Na drugim okrążeniu mogliśmy oglądać walkę o złoto i zacięty pojedynek dwóch faworytek do medalu. Jednak to ostatnia prosta i książkowy atak w dobrym momencie pozwolił Wielgosz obronić tytuł Mistrzyni Polski w biegu na 800 m, uzyskując czas 2:01,18. Niestety, druga na mecie, Angelika Sarna nadal nie uzyskała ze swoim dzisiejszym czasem 2:01,42 kwalifikacji olimpijskiej. Stawkę medalową zamknęła Martyna Galant z rezultatem 2:02,01.

źródło X /Athletics News
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments