niepodległa 5
2 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Listopad miesiącem walki o medale Mistrzostw Polski


Listopad w tym roku będzie niezwykle emocjonujący dla biegaczy. Po bardzo ciekawych zmaganiach bieżniowców przyszedł czas na zmagania uliczne na dystansach 5 i 10 kilometrów oraz walkę o tytuły najlepszych zawodników przełajowych. Będę to już ostatnie mistrzoswkie imprezy w kalendarzu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km – 6.11

Rozgrywane już w najbliższą niedzielę Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km odbędą się w ramach Niepodległej Piątki organizowanej na PGE Narodowym. Bieg zostanie zorganizowany w formie 10 serii z ograniczoną liczbą uczestników. Zawodnicy będą rywalizować o medale na bardzo szybkiej trasie w klasyfikacji indywidualnej, ale również w ramach Mistrzostw Polski Drużyn.

Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km – 11.11

Tak jak w roku poprzednim Mistrzostwa Polski kobiet w biegu na 10 kilometrów rozegrane zostaną w ramach Biegu Niepodległości w Poznaniu. Będą to już jedenaste Mistrzostwa Polski kobiet na tym dystansie. Poprzednią edycję wygrała Paulina Kaczyńska z czasem 33:23.

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych – 26.11

Tegoroczny krajowy czempionat w biegach przełajowych gościł będzie w Oleśnie. Mistrzostwa będą jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych w Turynie, które odbędą się 11 grudnia. Według zasad kwalifikacji na włoskie zawody z automatu pojadą Mistrzowie Polski juniorów oraz młodzieżowców. W przypadku Mistrzów Polski seniorów już sprawa nie jest taka automatyczna, bo Ci muszą się wykazać „dobrą dyspozycją startową”. I takiej właśnie dyspozycji życzymy zarówno zawodnikom jak i wszystkim kibicom trzymającym kciuki za emocje w listopadowych mistrzostwach 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.