118EZ3A4106
12 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Letni Challenge Narciarski II Edycja – podsumowanie i wyniki


W sobotę 9 września odbyła się II eliminacja Letniego Challengu Narciarskiego. Na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu rywalizowali młodzi narciarze alpejscy. Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano 7 konkurencji, które testowały kondycję fizyczną zawodników – bieg na 1000 i 800m, sprint na 60m, skok w dal z miejsca, brzuszki, podciąganie, przeskoki przez płotek i tor przeszkód.

Celem Letniego Challengu Narciarskiego było zmotywowanie zawodników do pracy i treningów latem. Widać tego efekty. Szczególna poprawę zaobserwowaliśmy w konkurencjach biegowych – na 1000 i 800m oraz w torze przeszkód. Mamy nadzieję, że budowana latem forma zaprocentuje zimą na stoku.” – komentuje trener narciarstwa alpejskiego Jakub Nakielski.

115EZ3A4089

Nagrodzono także zwycięzców w klasyfikacji generalnej, najlepszych w dwóch edycjach Letniego Challengu Narciarskiego. W swoich kategoriach zwyciężyli:

  • kategoria U8 – w dziewczynkach Natalia Blomberg, wśród chłopców Filip Mojek
  • kategoria U10 – w dziewczynkach Jagoda Danek, wśród chłopców Jędrzej Orłowski
  • kategoria U12 – w dziewczynkach Beata Bezrodna, wśród chłopców Iwo Gazda
  • kategoria U14 – w dziewczynkach Zlata Bezrodna, wśród chłopców Karol Stompór
  • kategoria U16 – w dziewczynkach Aneta Draheim, wśród chłopców Mykhailo Ziuzko
  • kategoria U20 – wśród kobiet Antonina Krawietz, wśród mężczyzn Piotr Wiśniewski

Wyniki dostępne są na stronie www.lcnarciarski.pl. Impreza odbyła się dzięki partnerom i sponsorom – Fundacja PKO BP, fundacja Karpacz Sport, Miasto Karpacz. Już teraz organizatorzy zapraszają do udziału w Letnim Challengu Narciarski za rok. Informacje będą pojawiać się na stronie LCN oraz na profilu KS SkiVegas na Facebooku. Partnerami wydarzenia byli: PKO BP, Toyota Wrocław-Długołęka, Miasto Karpacz, ORLEN, OMPlegal.online. Patronat medialny objęło bieganie.pl.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments